Wspólnota Róż Żywego Różańca

Nasza aktywność

  • W każdą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych podczas Mszy Św. o godz. 730.
  • W każdym miesiącu Mszę Św. zamawiają wyznaczone Róże.
  • Członkowie poszczególnych Róż podczas Mszy Św. czytają czytania, modlitwę wiernych, zbierają tacę, procesyjnie ofiarowywane są dary z modlitwą dziękczynną za otrzymane łaski od Pana:

Chleb

Świece               –  Nie musisz iść czytać!

Kwiaty               – Nie musisz nieść darów!

Owoce               –  Możesz się modlić!

Chleb i wino    –  Nabierzesz odwagi, może sama kiedyś zdecydujesz!

Róże uczestniczą w adoracji Najświętszego Sakramentu, są obecne w kościele w pierwsze piątki miesiąca, czuwają przy Bożym grobie, uczestniczą w festynach dożynkowych.  Wyjeżdżają także do Rokitna z okazji wielu świąt Matki Bożej, czasem także trochę dalej do Lichenia i Częstochowy. Nosząferetrony i sztandary podczas różnych świąt i uroczystości (np. na Boże Ciało).

Maryja prosi o modlitwę różańcową

Są szeroko otwarte drzwi, Maryja zaprasza Cię do różańca, świat potrzebuje Twojej modlitwy!Wiele można wyprosić łaskdla świata i swoich najbliższych.

Odmawiamycodziennie jedną dziesiątkę: 10 razy Zdrowaś Maryjo i wzbudzamy intencję tajemnicy i modlitwy Ojca Św. Franciszka na dany miesiąc i swoje.

Przyjaźń z Maryją, Jezusem, św. Józefem jest w życiu najważniejsza. Maryja bierze Cię za rękę i pomaga przejść przez życie. Sam nie dajesz rady, życie jest trudne: mieszkanie, praca, dzieci, choroba, depresja itp. Zobaczysz, jak jest pięknie iść z Maryją, rozmawiać, zapraszać:  Mateczko, jak mam to przejść, alkohol, narkotyki itp.? Pokój i zgoda w rodzinie, Ojczyźnie, świecie, brak pracy, śmierć bliskiej osoby – wszystkie te sprawy warto powierzyć Najlepszej Matce!

Serce moje się raduje, że ja zostałam zaproszona do różańca, że mogłam uczestniczyć w nabożeństwie różańca na granicy państwa, że mogłam uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym w Częstochowie. Ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich było nawiedzenie naszej parafii przez figurę Matki Bożej Fatimskiej, bo serce każdej Róży mogło Jej powiedzieć, jak umiemy żyć na Nowym Osiedlu po chrześcijańsku.

Maryja prosi o modlitwę różańcową – odpowiedz na Jej wołanie!

Po każdej Mszy Św. w pierwszą niedzielę miesiąca możesz do nas dołączyć. Zapisy w  zakrystii. Czekamy!

Dyżury Róż Różańcowych w roku 2018

StyczeńRóża Św. Rodziny
LutyRóża Gromniczna
MarzecRóża Św. Józefa
KwiecieńRóża Św. Katarzyny
MajRóża Fatimska
CzerwiecRóża Grodowiecka
LipiecRóża Nieustającej Pomocy
SierpieńRóża Częstochowska
WrzesieńRóża Bolesna
PaździernikRóża Rokitniańska
ListopadRóża Ostrobramska
GrudzieńRóża Niepokalanego Poczęcia