Wigilia Dwóch Serc

Event details

  • piątek | 7 czerwca 2024 to sobota | 8 czerwca 2024
  • 20:00
  • Kościół Parafialny w Głogowie
  • Przymierze Dwóch Serc Jezusa i Maryi: Komunia Święta Zadośćuczynienia

Początek w każdy I Piątek miesiąca – od godz. 20.00 do godz. 2.30

Dlaczego powinniśmy się modlić i czynić zadośćuczynienie? 

W 1675 r. Jezus poprosił św. Małgorzatę Marię Alacoque, aby czyniła „zadośćuczynienie” przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca Jego Najświętszemu Sercu, które było znieważone tak wieloma grzechami. Anioł Pokoju który ukazał się trójce dzieci w Fatimie w 1916 roku potwierdził to podczas modlitwy, gdy nauczył ich mówić: „z powodu zniewag, świętokradztwa i obojętności, którymi On jest obrażony … ”

W 1917 r. Matka Boża Fatimska poprosiła by zadośćuczynienie Jej Niepokalanemu Sercu

było również odprawiane przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca z powodu bluźnierstw przeciwko:

(1) Jej Niepokalanemu Poczęciu;

(2) Jej Dziewictwu;

(3) Jej Bożemu Macierzyństwu, a także Jej duchowemu macierzyństwu wobec ludzi;

(4) za grzechy tych, którzy uczą obojętności i  nienawiści wobec Jej obecności w sercach dzieci;

(5) świętokradztwa tych którzy bezczeszczą Ją w Jej świętych obrazach;

10 grudnia 1925 r. Nasz Pan powiedział S. Łucji, wizjonerce z Fatimy: „Ulituj się nad sercem Najświętszej Matki. Ono jest pokryte cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przebijają je w każdej chwili, a nie ma nikogo kto by usunął je poprzez akt zadośćuczynienia…”

Matka Boża obiecała wtedy:

„Jeśli moje prośby zostaną spełnione, moje Niepokalane Serce zatriumfuje… i ludzkość otrzyma Erę Pokoju ”.

Pisząc do ks. Jose Bernardo Goncalves 18 maja 1936,  S. Łucja ujawniła także pragnienie Jezusa, aby powstało nabożeństwo do Niepokalanego Serca Jego Matki i złączyć je z nabożeństwem do Jego Najświętszego Serca.

Dzisiaj, gdy „Kultura śmierci” staje się stylem życia wielu, prośba Naszego Pana o modlitwę i zadośćuczynienie staje się pilniejsza niż kiedykolwiek. Przeciwnik chce zniszczyć rodzinę, ponieważ ona jest sercem Kościoła i społeczeństwa. Święta rodzina tworzy święty kościół i tworzy święte społeczeństwo. Nic więc dziwnego że najostrzejsza duchowa bitwa toczy się wewnątrz domu. Rodzice przeciwko swoim dzieciom, dzieci przeciw rodzicom, małżonkowie przeciwko sobie. Niestety wielu przegrywa tę duchową walkę, ponieważ nie wiedzą oni, że ona naprawdę istnieje lub po prostu w to nie wierzą.

Jednakże to czego obecnie doświadczamy: przestępstwa młodzieży, separacje małżonków, rozwiązłość, bunt, to wszystko jest mocnym wskazaniem tego, że ta duchowa walka jest rzeczywiście realna. Żaden ludzki wysiłek nie może nigdy wygrać walki duchowej. Dlatego, że Wróg jest duchowy, to broń którą trzeba użyć, aby z nim walczyć, musi być także duchowa. Modlitwa i Zadośćuczynienie to broń, którą Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi dają nam dzisiaj, aby wygrać w tej duchowej bitwie. Rodzice są wezwani by modlić się i zadośćuczynić za swoje dzieci którzy żyją w „kulturze śmierci”. Dzieci są proszone również o modlitwę i zadośćuczynienie za świętość życia w ich domu. Każdy jest wezwany do modlitwy i ofiary zwłaszcza w tych trudnych czasach, aby zapłacić za zniewagi i świętokradztwa popełniane przeciwko Bogu i Najświętszej Matce, dla pokoju i jedności w rodzinie.  Wezwanie do „zadośćuczynienia” TERAZ Sercu Jezusa i Maryi  (wypowiadane ze łzami i krwią Matki Bożej poprzez wieki, a także niezliczonym świętym mężczyznom i kobietom jak św. Małgorzata Maria Alacoque, św. Jan Eudes, św. S. Faustyna Kowalska, św. Katarzyna Laboure, św. Piotr Julian Eymard, św. Bernadette itp.) jest tym, czemu DZISIAJ poświęca się „Przymierze Dwóch Serc Komunii Świętej Zadośćuczynienia.”