1 Niedziela Adwentu A

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu A

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. W sobotę 26 listopada na Mszy św. wieczornej poświęcone zostaną wieńce adwentowe i opłatki na stół wigilijny.
 2. W I niedzielę adwentu gościmy w naszej Parafii relikwie św. Apostoła Jakuba Starszego. Zawierzajmy się temu świadkowi Chrystusowej miłości.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 dzieci i młodzież, kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 oraz rodziców na spotkanie z Misjonarzami Międzynarodowego Przymierza Świętej Rodziny, aby odkrywać naglące wezwanie Jezusa i Maryi do ratowania świata przez modlitwę i ofiarę oraz konsekrację swojej rodziny.
 4. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6.30.
 5. Od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 odbywać się będą w salce spotkania formacyjne dla promotorów Intronizacji Domowej. Zapraszamy rodziny naszej Parafii do zgłaszania chęci intronizacji Jezusa i Maryi w swoim domu dla uświęcenia i ochrony.
 6. W tym tygodniu w piątek do południa odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
 7. W piątek zapraszamy wszystkie rodziny konsekrowane Jezusowi i Maryi oraz osoby rozumiejące konieczność zadośćuczynienia za grzechy swoje i świata na Wigilię Dwóch Serc. Początek o godz. 20.00.
 8. W sobotę zapraszamy o 15.00 do naszej świątyni rodziny konsekrowane Sercu Jezusa i Maryi oraz osoby, które przyjęły szkaplerz N.M.P. na spotkanie formacyjne z Misjonarzami.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece na stół wigilijny w ramach akcji pomocy rodzinie prowadzonej przez Caritas, a przy zakrystii opłatki wigilijne.
 10. W zakrystii przyjmujemy zapisy na Mszę św. zbiorową w intencji górników12. o godz. 12:30. Polecimy Bogu żyjących i zmarłych górników oraz ich rodziny.
 11. Tydzień w liturgii: śr. – św. Andrzeja Apostoła, święto; – św. Franciszka Ksawerego;
 12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, i jako przelew bankowy „Nasza Świątynia”.
 13. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką wyłożoną przy wyjściu.
 14. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
 15.  Odeszła do wieczności: + Janina Grudzień; wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.