1 Niedziela Wielkiego Postu C

Ogłoszenia duszpasterskie –  1 Ndz. Wlk. Post C, 06.03. 2022 r.

 1. Dziękujemy za wsparcie zbiórki Caritas Polska na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. W naszej Parafii zebraliśmy i przekazaliśmy 25 200 PLN.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątki o godz. 15.00 i 17.30 dla dorosłych, natomiast o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Pamiętajmy także o codziennym Różańcu.
 3. W Wielkim Poście w ramach Gorzkich Żali o godz. 17.00 – katechezy dla dorosłych wygłosi Pani Iwona Zogas-Osadnik – dr nauk teologicznych, Redaktor Naczelna czasopisma naukowego Theofos będącego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Teologicznego. TEMATY KATECHEZ: 6 marcaO naturze ludzkiej na podobieństwo Jezusa Chrystusa i powołaniu człowieka przez Boga na podstawie nauczania Ojców Kościoła.  20 marcaO modlitwie serca, podczas której dokonuje się jednoczenie z Bogiem. 27 marcaO wcieleniu i odkupieniu – Męka naszego Pana. 3 kwietniaO pięknie istoty ludzkiej, które dokonuje się w Sakramencie Pokuty. 10 kwietnia O Eucharystii i Przebóstwieniu – O obecności Zmartwychwstałego Pana, który przebóstwia człowieka.
 4. 8 marca Niewolnicy Maryi zapraszają o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 7. W czwartek zapraszamy na modlitwę ku Czci Ducha Świętego o godz. 17.30.
 8. Do piątku o godz. 14.45 trwa ogólnopolska nowenna za kapłanów i w intencji powołań z okazji 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 9. W piątek i w sobotę po Mszy św. wieczornej odbędą się Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.
 10. W sobotę 12 marca o godz. 18.00 rozpoczną się w Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ireneusz Homoncik, Misjonarz-Redemptorysta.
 11. W okresie Wielkiego Postu w dni powszednie o godzinie 6.00 rano Droga Neokatechumenalna w parafii zaprasza na wspólną modlitwę godziny czytań i jutrzni.
 12. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”.
 13. Caritas Diecezji zachęca by przyjąć małe skarbonki na swoją jałmużnę wielkopostną, którą można zbierać przez okres postu. Na koniec jałmużna ta zostanie na dzieła charytatywne Caritas. Papierowe skarbonki wyłożone są przy wyjściach z kościoła. Jałmużnę można także złożyć do skarbony przy bocznym wyjściu z kościoła.
 14. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Gość Niedzielny dostarcza kolejną płytę z Księgą Biblijną w formacie audio.
 15. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii składana na tacę lub jako dyspozycja bankowa „Nasza Świątynia”.
 16. Życzymy wszystkim Bożej opieki i błogosławieństwa.
 17. Do wieczności odszedł z naszej Parafii +Czesław Hoszko. Wieczny odpoczynek…