10 Niedziela A

OGŁOSZENIA – 10 NIEDZIELA  A,  11.06.2023

  1. Dziś w diecezji przy wyjściach z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  2. W czwartek 15 czerwca na zakończenie Oktawy, po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy odbędzie się wokół Kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1 ołtarz – pomnik św. Faustyny (Klub Seniora i Chór Parafialny); 2 ołtarz – kaplica Matki Bożej (Apostolat Maryjny i Margaretka); 3 ołtarz – pomnik św. Wojciecha (Czciciele Naj. Krwi Chrystusa); 4 ołtarz – pomnik św. Jana Pawła II (Niewolnicy Maryi).
  3. W piątek przypada 11. Rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się za naszego Pasterza o Dary Ducha Świętego w posłudze.
  4. W dniach od 16-18 czerwca (piątek-niedziela) przybędzie do naszej Parafii Figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano we Włoszech. Nawiedzenie naszej Parafii i Miasta to wielka dar Boży. Zapraszamy w piątek o godz. 17.30 na Nabożeństwo oczekiwania i powitanie Figury św. Michała. Program Nawiedzenia udostępniony jest we wszystkich mediach parafialnych oraz wyłożony z tyłu kościoła.
  5. Program Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła:

Piątek: 17.30 – Nabożeństwo oczekiwania; 18.00 – Powitanie i Msza św., Naboż. Czerwcowe; 21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem na zakończenie dnia.

Sobota: 7.00 – Msza św. z homilią o Aniołach; 9.30 – Koronka do św. Michała Arch. i 9 chórów anielskich; 10.00 – Msza św. dla chorych i starszych z błogosławieństwem; 15.00 – Godzina Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła; 18.00 – Msza św. oraz modlitwa o uwolnienie z nałogów; 21.00 Wieczór ze św. Michałem Archaniołem.

Niedziela: Msze św. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 18.00 z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. Po wieczornej Mszy św. zawierzenie Parafii i pożegnanie.

6. W sobotę Kancelaria Parafialne będzie nieczynna.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna – uroczystość głównej patronki diecezji. Główne obchody odbędą się w sobotę                              17 czerwca o godz. 12.00.  W zakrystii można zapisać się jeszcze na wyjazd autokarem do Rokitna.

8. Trwają zapisy na 3-dniowe „Seminarium Wiary” w dniach od 29 czerwca do 1 lipca. Spotkanie poprowadzi Papieski Misjonarz Miłosierdzia Ojciec                       James Manjackal.  O. James to misjonarz, który głosił Ewangelię w blisko 100 krajach świata, prowadził Szkoły Ewagelizacji i misje w Zatoce Perskiej. Stworzył                  Centrum Ewangelizacyjne w Indiach, budował domy dla ubogich w Azji, Seminaria Duchowne w Afryce. Cierpiał wiele dla Ewangelii,  był porwany, bity,                                    torturowany.  Jednak Bóg pozwala mu dalej głosić Słowo Boże. Zapraszamy na spotkanie z wielkim świadkiem wiary i wiernym uczniem Pańskim.

Zapisy przez stronę internetową Parafii: Seminarium wiary – Parafia Miłosierdzia Bożego (milosierdzieglogow.pl) 

9. Tydzień w liturgii: wtorek – św. Antoniego z Padwy; środa – bł. Michała Kozala, bp i męcz.; piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota –                       Niepokalanego Serca NMP.

10. Sanktuarium w Grodowcu zaprasza na spektakl pt. „Tajemnica Eucharystii” czyli, co tak naprawdę się dzieje podczas każdej Mszy Św., w wykonaniu Teatru                  „Żywe Słowo” z Legnicy, który odbędzie się 18 czerwca 2023 r. o godz. 17. Spektakl ten oparty jest na podstawie świadectwa Cataliny Rivas, mistyczki z Boliwii.

11. Prasa katolicka wyłożona jest z tyłu kościoła. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na Parafię.

12.  Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.