12 NIEDZIELA C

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 NIEDZIELA, ROK C  19.06.2022

 

 

  1. Przeżywamy Jubileusz 50-lecia naszej diecezji.
  2. W poniedziałek przypada 15 rocznica powstania sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.
  3. Trwa Oktawa uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 odbędzie się procesja Eucharystyczna wokół placu św. Faustyny.
  4. W czwartek na zakończenie Oktawy prosimy ponownie o przygotowanie ołtarzy te same grupy modlitewne, które uczyniły to w Boże Ciało. Tego dnia procesja odbędzie się po Mszy św.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  6. Kończy się rok szkolny, zachęcamy dzieci i młodzież by przystąpić z tej okazji do spowiedzi św. i przyjąć dziękczynną Komunię św.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza chętnych dnia 10 lipca na krajowe spotkanie w Częstochowie. Koszt 100 zł. wpłata przy zapisie w zakrystii u Pani Aleksandry lub Krystyny – telefony na tablicy ogłoszeń.
  8. Święci tygodnia: wtorek – św. Alojzego Gonzagi; czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość; piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczystość; sobota – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii w formie przelewu bankowego z dopiskiem „Nasza świątynia”, bądź składane w świątyni. Bóg zapłać.