13 Niedziela B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 13 Niedziela,  ROK B,  27.06.2021

 1. Dziękujmy Boga za udzielone łaski naszej młodzieży w Sakramencie Bierzmowania. Wspierajmy modlitwą i dobrą radą to młode pokolenie.
 2. Zakończył się rok szkolny. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz ich rodziny by dziękując Bogu za dar tego roku przyjęli sakrament Pojednania i Eucharystii.
 3. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za używanie ze czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża lub Biskupa – dodają formułę wyznania wiary. Módlmy się tego dnia za Papieża Franciszka i Jego posługę dla Kościoła i świata. Taca tego dnia przeznaczona jest na dzieła Papieża Franciszka tzw. „Świętopietrze”.
 4. Zapraszamy Czcicieli Przenajświętszej Krwi Chrystusa na Mszę Świętą i spotkanie z siostrą Haliną Cyganowską w czwartek 01.07.2021 roku. od godz. 14.30.
 5. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych.
 6. W piątek o godz. 20.00 rozpocznie się Wigilia Dwóch Serc w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Zakończenie Mszą św. w sobotę o godz. 1.30.
 7. Formująca się w Głogowie grupa Wojowników Maryi zaprasza mężczyzn na „Męski Różaniec” ulicami Głogowa, który odbędzie się w sobotę 3 lipca 2021 r. O godz. 10.00 wyjście z kościoła Bożego Ciała i przemarsz w kolumnie dwuszeregowej przez Stare Miasto na Plac Jana Pawła II pod pomnik papieski. Tam uczestnicy marszu odmówią część różańca z 15-minutowym rozważaniem, a następnie wrócą na Rynek.
 8. Dziękujemy ofiarodawcom za wsparcie projektu „Krata do kaplicy Adoracji”. Posiadamy już 44 000 z 70 000 niezbędnych środków.
 9. Rozpoczynają się wakacje. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w życie Parafii i wszelką pomoc duszpasterską. Niech Bóg wynagrodzi miłość i poświęcenie.
 10. Od 1 lipca obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy św.: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 lecz odprawiana będzie Msza św. o godz. 18.00 i 20.00. W ciągu tygodnia nie będzie Mszy św. porannej, lecz o godz. 15.00 i 18.00.
 11. W czasie wakacji okazja do spowiedzi będzie w każdy dzień tygodnia od godz. 17.15, kiedy to rozpoczynać się będzie różaniec w Kaplicy Adoracji. W środy odprawiana będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w lipcowe dni także Litania do Krwi Chrystusa.
 12.  Kancelaria parafialna podczas wakacji czynna jest: w środę w godzinach 16.00 -17.30 oraz w sobotę w godzinach 10.00 -11.00.
 13. Organizowana jest 41. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję” (kard. Stefan Wyszyński). Informacje dostępne są na Facebook`u pod adresem: pielgrzymkaglogowska  
 14. Święci tygodnia: poniedziałek – św. Ireneusza, bpa i męcz.; wtorek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; sobota – święto św. Tomasza Apostoła;
 15. Dziękujemy za ofiarowanie naszej Parafii obrazu św. Krzysztofa jako wotum dziękczynnego.
 16. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej Parafii: +Roman Słowiński; +Bożena Gaś; +Adam Gabrysz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość wiekuista…