14 Niedziela B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

14 NIEDZIELA  B, 7.07.2024

 

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Odnawiamy także konsekrację naszej rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00 i 18.00, a w piątek dodatkowo o godz. 15.00.
  3. W sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski w rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. Prosimy zabrać świece na procesję.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 16.00 na miesięczne uwielbienie Boga.
  5. Dziękujemy w dalszym ciągu za ofiary składane na rzecz Kaplicy Patrona Polski, oraz za ofiary na rzecz utrzymania Parafii.
  6. Święci tygodnia: środa – św. Jana z Dukli; czwartek – św. Benedykta Opata, Patrona Europy; piątek – św. Brunona z Kwerfurtu; sobota – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  7. Zapraszamy do uczestnictwa w nowym dziele miłosierdzia naszej Parafii polegającym na pomocy skrajnie ubogim dzieciom i rodzinom spośród plemienia Masajów w Kenii. Chodzi o dzieło „szkolnej adopcji ucznia”, któremu pokryje się koszty szkoły, wyżywienia i internatu. Zapraszamy do pomocy dzieciom w spełnieniu marzenia, jakim jest edukacja szkolna. Koszt roczny wynosi 1500 zł. i może być płatny w trzech ratach wg podziału roku szkolnego w Kenii. Można adoptować jedno dziecko, albo przy mniejszych możliwościach finansowych kilka osób może wspólnie wspierać jedno dziecko. Czas edukacji szkolnej wynosi 4 lata. Prosimy osoby decydujące się na tę pomoc o zapisy w zakrystii. Dane i informacje     o stowarzyszeniu proszącym o pomoc dostępne są na stronie: https://ewanganooloshocommunitybasedo5.godaddysites.com/programmes
  8. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu wakacji i odpoczynku.