17 Niedziela B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 17 Niedziela,  ROK B,  25.07.2021

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. w Kościele w Polsce jest zbiórka do puszek jako znak solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.
 2. Także dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów na parkingu przy kościele.
 3. Akcja MIVA Polska za tydzień przeprowadzi tradycyjną zbiórkę na środki transportu dla misjonarzy. Jest to dla nas okazja do podziękowania za szczęśliwe podróżowanie w ostatnim roku. Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej podróży.
 4. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia od godz. 17.15, podczas różańca.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest: w środę od godz. 16.00 -17.30 oraz w sobotę od 10.00 -11.00.
 6. Trwają zapisy na jednodniową pielgrzymkę, w dniu 14 sierpnia do Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy, w którym wydarzył się Cud Eucharystyczny oraz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Koszt 55 zł (przy pełnym autokarze). Zapisy i wpłata do końca miesiąca u ks. Tadeusza w zakrystii. Jeżeli wśród parafian jest osoba, która ze względów finansowych nie ma możliwości uczestnictwa w pielgrzymce prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Duchowy pielgrzym dokonał wpłaty za jedno miejsce prosząc o modlitwę u Matki Bożej Łaskawej. 
 7. Dziękujemy ofiarodawcom za wsparcie projektu „Krata do kaplicy Adoracji”. Posiadamy już 63 540 z 70 000 PLN niezbędnych środków.        
 8. Prasa katolicka dostępna jest przy wyjściach z kościoła.
 9. Święci tygodnia: poniedziałek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP; czwartek – św. Marty; sobota – św. Ignacego z Loyoli.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia i dobrego odpoczynku.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej Parafii do wieczności +Barbara Nawracaj. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj jej świeci.