2 Niedziela Adwentu B

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu B

10.12.2023

 

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. w Polsce jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 przy wyjściu głównym z kościoła Dom Dziecka z ul. Folwarcznej oferuje „pierniczki”, pragnąc podzielić się własnymi wyrobami i życzyć wszystkim Wesołych Świąt.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na godzinną modlitwę uwielbienia.
 4. W piątek o godz. 18:45 zapraszamy na spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klasy 8 z grupy księdza Artura.
 5. W związku z przygotowywaniem się do instalacji Kaplicy Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, który prosi od stuleci, by Polacy zaczęli go czcić, bowiem Bóg przekazał mu łaski dla Ojczyzny, chcemy rozpocząć modlitwę 16 dnia każdego miesiąca. Zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Mariusz Chyrowski CSsR. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. niedzielnych, a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 19 grudnia od godz. 17.00.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki i świece na stół wigilijny. Opłatki w naszej Parafii rozprowadzane są tylko w kościele.
 8. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6.30.
 9. Tydzień w liturgii: śr. – św. Łucji, dz. i męcz.; czw.św. Jana od Krzyża, dK;
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę jak i przelew bankowy „Nasza Świątynia”. Na rzecz kaplicy Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli otrzymaliśmy 43 855 zł ze 150 tys. inwestycji.
 11. Prasa katolicka wyłożona przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.
 12. Od dzisiaj przy wyjściach z kościoła wyłożone będą kartki z zaproszeniami na Kolędę. Błogosławieństwo Kolędowe udzielane będzie wg wzoru z roku ubiegłego, tzn. na zaproszenia w domach parafian i w soboty w kościele. Kartki z zaproszeniami prosimy wkładać do pojemnika przy kaplicy Matki Bożej.
 13.  Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
 14.  Odeszły do wieczności: +Katarzyna Gaweł; +Renata Kalata. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.