2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim C

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim C, 02.01.2022 r.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Od poniedziałku powracają Msze św. sprawowane po Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00
 2. Od poniedziałku rozpoczynają się spotkania kolędowe w kościele. Zapraszamy naszych Parafian wg podanych ulic i dat na Mszę św. w ich intencji o 18.00 i nabożeństwo kolędowe po Mszy św. Można przynieść ze sobą pojemnik na wodę święconą.
 3. W poniedziałek o godz. 19.00 Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na katechezę do „dolnego kościoła”.
 4. We wtorek Msza św. w intencji Rycerstwa św. Michała Archanioła, a w środę Msza św. w intencji Matek w Modlitwie o godz. 18.00, jednak bez spotkania po Mszy św.
 5. Kancelaria Parafialna czynna będzie w środę i w sobotę.
 6. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego, istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy św. dla katolików. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła.
 7. Zapraszamy 6 stycznia Święto Trzech Króli na „Uwielbienie Kolędowe” o godz. 16.00.
 8. Odwiedziny wszystkich chorych odbędą się w piątek do południa.
 9. W piątek zapraszamy o godz. 20.00 na noc zadośćuczynienia za grzechy – Wigilię Dwóch Serc: Jezusa i Maryi. Spotkanie odbędzie się wg programu zimowego. Od 20.00 Różaniec biblijny i okazja do spowiedzi św., a o godz. 21.15 Msza św. Następnie od godz. 22.30 transmisja Oficjów ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Maryi z kaplicy. Około godz. 1.30 – ponownie Msza św. ku Czci Serca Niepokalanego Maryi w kościele parafialnym.
 10. W przyszłą sobotę o godz. 11.00 odbędzie się dekanalne spotkanie kapłanów.
 11. Akademia Cywilizacji Miłości zaprasza na spotkanie wszystkie dzieci w sobotę 8 stycznia w godz. 11.30  – 13.00.  Zbiórka przed bocznym wejściem do kościoła.
 12. Mszy Świętej Niewolników Maryi w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi odprawiona będzie w sobotę o godz. 18.00.
 13. W niedzielę 9 stycznia chór parafialny „Laudate Dominum” zaprasza o godz. 12.10 na koncert kolęd w naszej Świątyni.
 14. Dziękujemy za wsparcie Parafii składane na tacę czy przez dyspozycję bankową: „Nasza Świątynia” oraz za ofiary na Seminarium Duchowne, dla których wyłożone są koperty z tyłu kościoła.
 15. Zapraszamy do „Poświęcenia swojej rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi” w ramach „Obrzędu intronizacji domowej.” To apostolat światowy Międzynarodowego Przymierza Świętej Rodziny. Prosimy o przemyślenie tej drogi zawierzenia się pod szczególną opiekę Bożą i zgłoszenie w zakrystii swego domu do obrzędu intronizacji. Ten proces będzie się dokonywał w miarę możliwości czasowych na przestrzeni całego roku. Obrzęd trwa około dwóch godzin.
 16. Życzymy wszystkim Bożej opieki w Nowym Roku Pańskim 2022.
 17. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: +Włodzimierz Olejniczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj mu świeci.