21 Niedziela C

Ogłoszenia duszpasterskie XXI NIEDZIALA ZWYKŁA

 

  1. W dzisiejszą niedzielę żegnamy Dominika Orlickiego, który przebywał w naszej Parafii na urlopie zdrowotnym. Dekretem Księdza Biskupa z dniem 25 sierpnia rozpocznie on pracę jako wikariusz w Kostrzynie nad Odrą w parafii pw. NMP Matki Kościoła. Dziękujemy Ks. Dominikowi za posługę duchową w naszej Parafii, prosząc dobrego Boga o obfite błogosławieństwo na dalsze lata posługi kapłańskiej.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Rity i błogosławieństwo róż. We wtorek modlitwa za wstawiennictwem św. Ojca Pio.
  3. W czwartek 25 sierpnia, odbędą się w naszej Parafii Rejonowe Dni Katechetyczne. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszę św., którą odprawi nowy Biskup Pomocniczy naszej Diecezji bp Adrian Put. Zapraszamy na tę Mszę św. również parafian, dalsza cześć spotkania zarezerwowana jest dla Katechetów.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. godz. 7:00 i 18:00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę o godz. 18.00 Apostolat Maryjny zaprasza na comiesięczna Eucharystię i spotkanie formacyjne.
  6. Trwają prace remontowe organów. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Zebraliśmy 14 130 zł z wymaganych 35 000 zł. Dziękujemy także za ofiary składane na rzecz naszej Parafii w formie przelewu bankowego z dopiskiem „Nasza świątynia” bądź składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Święci tego tygodnia: w poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny, Królowej -wspomnienie .; środa: św. Bartłomieja Apostoła – święto, piątek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, sobota: św. Moniki – wspomnienie
  8. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia odpoczynku i pracy.
  9. W tym tygodniu odeszli  do wieczności: +Janusz Potocki +Izabela Skórska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj im świeci.