22 Niedziela B

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła, 29.08. 2021r.

 

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy katechetów naszej Parafii na spotkanie na plebanii.
 2. 1 września rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. W środę o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uproszenia Bożego Błogosławieństwa dla dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców w tym roku pracy. Natomiast w niedzielę 5 września o godz. 11.00 zostaną poświęcone tornistry dla dzieci rozpoczynających rok szkolny.
 3. Od środy 1 września wracamy do stałego porządku Mszy św. w niedziele i dni powszednie: Niedziela: godz. 7.30 9.30, 11.00 (dzieci), 12.30 (suma), 15.00 i 18.00 (młodzież). Msze św. w tygodniu: godz. 7.00 i 15.00 i 18.00.
 4. W środę 1.09 przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za ofiary wojny.
 5. W tym tygodniu odwiedziny chorych w piątek w godzinach przedpołudniowych.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie zbierana ofiara na Radio Maryja, aby mogło dalej istnieć. Dziękujemy za wsparcie.
 7. W piątek o godz. 20.00 rozpocznie się nocna Wigilia Dwóch Serc ku zadośćuczynieniu Sercu Jezusa i Maryi za grzechy swoje i świata. Zapraszamy!
 8. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do śpiewania na Mszach św. niedzielnych o godz.11.00. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 10:00 w salce parafialnej.
 9. W sobotę 4 września od godz. 10.00 odbędzie się we Wschowie Koronacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, który zdobi tamtejsze diecezjalne Sanktuarium. Ksiądz Biskup oddaje pod opiekę Matki Bożej Wschowskiej, Pani Pocieszenia, wszystkich diecezjan, a zwłaszcza cierpiących i strapionych.
 10. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu jest już otwarta. Prosimy Grupy Parafialne o stworzenie między sobą imiennych list adoracyjnych. Każda Grupa wyznaczyła sobie jeden dzień adoracji w tygodniu. W piątki niech Adoracja odbywa się w intencji uproszenia Miłosierdzia Bożego dla Świata. Listy wstępne grup wywieszone są na tablicach ogłoszeń. Członkowie Grup Modlitewnych będą pełnili funkcję „Strażników Eucharystii” podczas Adoracji Pana. Zapraszamy także pozostałych Parafian do znalezienia w swoim kalendarzu czasu na ożywiające spotkanie z Jezusem podczas Adoracji.
 11. Wrześniowy numer gazetki „Dziecięcej Akademii Cywilizacji Miłości” gotowy jest do pobrania na stronie parafialnej milosierdzieglogow.pl
 12. Kancelaria parafialna czynna będzie: środa godz. 16.00-17.30 i sobota godz. 10.00-11.00.
 13. W związku z dramatycznymi sytuacjami w Afganistanie Caritas Polska zorganizuje w niedzielę 5 września w całej Polsce kwestę na długofalowe wsparcie działań na rzecz migrantów i uchodźców w Polsce jak i za granicą. Natychmiastowa interwencja humanitarna obejmie na początku około 1500 rodzin. Już teraz dziękujemy za wsparcie tego Apelu.\
 14. Zapraszamy Panów do uczestnictwa w IX Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu, która odbędzie się 25 września br. w sobota. Będzie ona dziękczynieniem za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Lista do zapisów dostępna jest w zakrystii.
 15. Prasa katolicka wyłożona jest na stolikach przy wyjściach z kościoła.
 16. Z dniem 31 sierpnia Biskup Ordynariusz zwalnia z funkcji rezydenta w naszej Parafii ks. Tadeusza Zgórskiego, który pracował w naszej Parafii od 4 lat. Msza św. na zakończenie posługi zostanie odprawiona przez ks. Tadeusza we wtorek o godz. 18.00. Na miejsce ks. Tadeusza ks. Biskup mianował jako rezydenta ks. Dominika Orlickiego, który obejmie funkcję 1 września.
 17. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Stanisława Lekka – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen