22 Niedziela C

Ogłoszenia duszpasterskie XXII  NIEDZIALA ZWYKŁA  C

 1. Witamy w naszej Parafii nowego wikariusza Artura Nebelskiego. Życzymy księdzu Arturowi wiele dobra, Bożego błogosławieństwa i wielu natchnień Ducha Świętego w pracy dla Ludu Bożego naszej Parafii. Ks. Artur jest także kapelanem Wojsk Obrony Terytorialnej w Głogowie.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy Katechetów naszej Parafii na spotkanie organizacyjne na plebanii.
 3. Rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. W czwartek o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży; prosić będziemy o Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w nowym roku. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci rozpoczynających naukę szkolną i kolejna Msza św. w intencji dzieci.
 4. W czwartek przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny.
 5. Od 1 września powraca Msza św. o godz. 15.00 w tygodniu oraz w niedzielę o godz. 15.00 i 18.00.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych na I Piastowie w czwartek, a na II Piastowie w piątek.
 7. Zachęcamy do praktyki dziewięciu I piątków miesiąca: spowiedzi św. i Komunii św. na zadośćuczynienie Sercu Jezusa. Warto by dzieci czy młodzież oraz dorośli choć raz w życiu przeżyli taki czas, zyskując prawo do łask obiecanych przez Pana takim osobom.
 8. W piątek o godz. 20.00 rozpocznie się Wigilia Dwóch Serc – zadośćuczynienie Jezusowi i Maryi za grzechy swoje i innych. Wg objawień Matki Bożej w Fatimie, jedyną drogą do uzyskania pokoju w sercu i na świecie jest powrót do Boga przez nawrócenie i pokutę. Myślimy, że obecne czasy potwierdzają taką konieczność.
 9. Trwają prace remontowe organów. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Zebraliśmy 16 130 zł z wymaganych 35 000 zł. Dziękujemy także za ofiary składane na rzecz naszej Parafii w formie przelewu bankowego z dopiskiem „Nasza świątynia” bądź składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Święci tego tygodnia: w poniedziałek: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; sobota: św. Grzegorza Wielkiego.
 11. Piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Grodowcu odbędzie się w sobotę 10 września. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zbiórka przed kościołem św. Mikołaja o godz. 6.30, wyjście o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii. Pielgrzymkę zakończy Msza św. o godz. 13.00 w Grodowcu. Istnieje możliwość powrotu autobusem z Grodowca.
 12. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia odpoczynku i pracy.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: +Włodzimierz Gwoździk; +Irena Władysława Klahs-Grzelak; +Bożena Pyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen