24 Niedziela B

Ogłoszenia duszpasterskie –  XXIV Niedziela Zwykła, 12.09. 2021r.

 

 1. Zapraszamy w niedzielę o godz. 16.00 na Miesięczne Uwielbienie Boga. Niech będzie to nasze dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego i Apostołki Niewidomych Matki Czackiej. Poświęcona będzie też woda, sól i oliwa.
 2. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zadbajmy o Krzyże w naszych domach, miejscach pracy czy w pobliżu miejsca zamieszkania.
 3. Czciciele Przenajświętszej Krwi Chrystusa zapraszają w czwartek 16 września na miesięczną katechezę z S. Haliną Cyganowską ASC i Mszę św. Początek o godz. 17.15.
 4. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka. Główne uroczystości odbędą się w Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Głogowie.
 6. Z okazji święta Patrona Polski i Młodzieży, św. Stanisława Kostki – pamiętajmy w sobotę w modlitwie o młodzieży, która przeżywa niełatwy duchowo start życiowy.
 7. Akademia Cywilizacji Miłości zaprasza wszystkie dzieci 18 września (sobota) o godz. 11 na godzinę wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu. Będą gry, zabawy, konkursy, niespodzianki. Zbiórka przed bocznym wejściem do kościoła.
 8. Informacje organizacyjne dla rodziców dzieci I Komunijnych będą dostępne na stronie parafialnej www.milosierdzieglogow.pl w zakładce: Sakramenty.
 9. Prosimy Grupy Modlitewne o złożenie list adoracyjnych w zakrystii.
 10. W piątki każdego tygodnia Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w intencji uproszenia Miłosierdzia Bożego dla świata.
 11. Zachęcamy dorosłych mężczyzn do posługi w Liturgicznej Służbie Ołtarza.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się w diecezji zbiórka do puszek na KUL i IFT.
 13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VIII odbędzie się w niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa wszystkich, którzy w ubiegłym roku złożyli deklaracje.
 14. 19 września Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczyna się przygotowanie do dorosłych kandydatów do sakramentu Bierzmowania przy Parafii św. Mikołaja.
 15. Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Polskich Męczenników w Międzyrzeczu odbędzie się 25 września. Zapisy w zakrystii.
 16. 26 września w Parafii św. Mikołaja rozpocznie się Kurs Przedmałżeński o godz. 18.00.
 17. Prasa katolicka wyłożona jest na stolikach przy wyjściach z kościoła. Szczególnie polecamy Extra wydanie w całości poświęcone kard. Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Czackiej w cenie 10 zł.
 18. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii składane na tacę lub jako dyspozycja bankowa z dopiskiem: „Nasza Świątynia”. Bóg zapłać wszystkim.
 19. Dziękujemy wszystkim osobom angażującym się w życie Parafii. Na stronie internetowej Parafii dostępna jest lista grup parafialnych oraz kapłanów im towarzyszącym w bieżącym roku.
 20. Święci Tygodnia: poniedziałek – św. Jana Chryzostoma; wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; środa – NMP Bolesnej; czwartek – św. męcz. Korneliusza i Cypriana; sobota – św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży;
 21. 2 października odbędzie się w Rokitnie diecezjalna pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka. Zapisy dla chętnych w zakrystii.
 22. Życzymy wszystkim Błogosławionego Tygodnia.
 23. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Pan Jan Kazimierz Pałka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj mu świeci.