28 Niedziela B

Ogłoszenia duszpasterskie –  XXVIII Niedziela Zwykła, 10.10. 2021 r.

 

 1. Dzisiaj, w Dzień Papieski, w naszej Ojczyźnie odbywa się po Mszach św. zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”
 2. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na Miesięczne Uwielbienie Boga połączone z modlitwą różańcową. Poświęcone będą także sakramentalia i dewocjonalia.
 3. Po Mszy św. wieczornej, zapraszamy dzisiaj tj. 10 października na pierwsze spotkanie małżeństw chcących tworzyć Grupy „Domowy Kościół”.
 4. W środę zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 17.15: Różaniec Fatimski, Procesja i Msza św.
 5. W czwartek – Dzień Edukacji – pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach. Msza św. w ich intencji odprawiona będzie w czwartek o godz. 18.00.
 6. W czwartek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. ku czci Ducha Świętego.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 8. Dziękujemy za otwarte serca i podjęcie się przywileju adoracji Najświętszego Sakramentu, która zawsze przynosi owoc w postaci pokoju i mądrości serca. W piątki Adoracja Najświętszego Sakramentu jest w intencji uproszenia Miłosierdzia Bożego dla świata.
 9. Akademia Cywilizacji Miłości zaprasza wszystkie dzieci 16 października (sobota) o godz. 11.30 na godzinę wspaniałej zabawy w salce. Będą gry, zabawy, konkursy, niespodzianki. Zbiórka przed bocznym wejściem do kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z klas VII.
 11. Zapraszamy na drogę całkowitego oddania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi jako niewolnicy z miłości wg Traktatu o Doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Rozpoczęcie 5 listopada przy Parafii pw. Św. Mikołaja w Głogowie. Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu: 721-043-408
 12. Nabór na I roku studiów teologicznych w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym w Zielonej Górze został przedłużony do 28 października 2021. Kontakt dla kandydatów pod numerem 68 420-30-33 lub email: sekretariat@ift.zgora.pl
 13. Za tydzień będzie można wziąć z kościoła kartki na wypominki. Ta ważna modlitwa listopadowa pozwala nam pozostawać we wspólnocie Świętych Obcowania, wdzięczności i modlitwie wstawienniczej wobec naszych bliskich zmarłych.
 14. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii składane na tacę lub jako dyspozycja bankowa z dopiskiem: „Nasza Świątynia”. Bóg zapłać wszystkim.
 15. Święci Tygodnia: środa – bł. Honorata Koźmińskiego; piątek – św. Teresy od Jezusa; sobota – św. Jadwigi Śląskiej;
 16. Życzymy wszystkim Błogosławionego Tygodnia.
 17. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii śp. Aleksandra Ratajewska; śp. Jerzy Styś; śp. Marian Hanaczewski; śp. Józefa Kowalska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen