29 Niedziela C

Ogłoszenia duszpasterskie 29  NIEDZIELA ZWYKŁA  C

16.10.2022

 1. Dzisiaj w Dzień Papieski organizowana jest przy wyjściach z Kościoła zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik wdzięczności dla Papieża Jana Pawła II jako wsparcie zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Dzisiaj Wspólnota Neokatechumenalnanaszej Parafii rozpoczyna katechezy dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy na pierwszą katechezę dziś o godz. 19.00 po Mszy wieczornej. Następne odbywać się będą w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
 3. We wtorek św. Łukasza Ew. – Patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach medycznych.
 4. Czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa spotykają się w czwartek o godz. 17.15 na Różańcu i Mszy św.
 5. Za tydzień: Niedziela Misyjna. W obecności Papieskiej Jubileuszowej Figury Matki Bożej Fatimskiej pragniemy zaprosić rodziny do przyjęcia usilnego wezwania Matki Bożej do ratowania rodzin poprzez akt konsekracji i uczynienia Jezusa i Maryi – Królem i Królową swojego domu. Bóg pokazuje zawsze drogę w czasach ciemności. Zapraszamy też w  soboty października o godz. 15.00 na spotkania z  Misjonarzami Światowego Przymierza Świętej Rodziny, które przybliżają wezwanie Matki Bożej z Fatimy.
 6. W niedzielę misyjną zapraszamy na Różaniec o godz. 17.15 odmawiany w różnych językach świata.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Modlitwy Wypominkowe za naszych bliskich zmarłych odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, natomiast w Dzień Zaduszny o godz. 9:00, 14:15 i 17:15.
  Kartki Wypominkowe z podaną datą wyłożone są na stoliku przy wejściu głównym do kościoła. Wypisane, ze składaną ofiarą prosimy o przekazanie na tacę lub w zakrystii.
 8. Tydzień w liturgii: ndz.– św. Jadwigi Śląskiej; pn. – św. Ignacego Antiocheńskiego; wt. – św. Łukasza Ewangelisty; czw. – św. Jana Kantego; sob. – św. Jana Pawła II.
 9. Komendant Wojewódzki Policji przypomina o próbach oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków, nie udzielać żadnych informacji, nie podawać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje” zakupów po atrakcyjnej cenie, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów. Policja zwraca się również do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na numer alarmowy 112.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.