3 Niedziela Adwentu A

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu A

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete. Kończą się także Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii. Dziękujemy Pawłowi, Karmelicie za wygłoszenie nauk adwentowych i modlitwę za naszą Parafią. Niech dobry Bóg prowadzi Ojca drogami ku świętości.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na miesięczną modlitwę Uwielbienia.
 3. Dzisiaj w diecezji przeżywamy także dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Módlmy się za księży emerytów o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece na stół wigilijny w ramach akcji pomocy rodzinie prowadzonej przez Caritas, a przy zakrystii opłatki wigilijne.
 5. Pragniemy przypomnieć, że żadna Parafia w Głogowie nie wydała zgody, by roznosić w jej imieniu po domach opłatków na terenie Osiedla Piastów.
 6. Przy drzwiach kościoła organizowana jest zbiórka na rzecz leczenia chorego dziecka, którego rodzice pochodzą z naszej Parafii. Dziecko ma 16 miesięcy i walczy z ciężką chorobą mózgu. Dziękujemy za wszelkie wsparcie złożone dla Nikodema.
 7. W czwartek o godz. 10.00 Klub Seniora im. Św. Józefa zaprasza na spotkanie w salce.
 8. Czciciele Przenajświętszej Krwi Chrystusa zapraszają w czwartek o godz. 17.30  na spotkanie z siostrą ASC Haliną Cyganowską i Mszę św.
 9. Do końca grudnia można składać kartki z zaproszeniem kolędowym. Odwiedzimy w domach te rodziny, które tego sobie życzą. Dla pozostałych rodzin, które z jakiejś przyczyny pragną przeżywać spotkanie kolędowe w świątyni, odbywać się ono będzie w soboty stycznia w kościele razem ze Mszą św. ofiarowaną w intencjach rodzin.
 10. Tydzień w liturgii: wt. – św. Łucji dz. i m.; śr. – św. Jana od Krzyża;
 11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, i jako przelew bankowy „Nasza Świątynia”.
 12. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką wyłożoną przy wyjściu.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.