3 Niedziela B, 3 marca 2024

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 Niedziela Wlk. Postu, B 3.03.2024
1. W związku z Wizytacją Biskupią naszej Parafii, która odbędzie się w Święto Bożego Miłosierdzia, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na spotkanie organizacyjne liderów grup parafialnych lub ich zastępców. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej. Prosimy o niezbędną obecność!
2. We wtorek po Mszy św. – modlitwa Rycerstwa św. Michała Archanioła.
Także we wtorek przypada dzień imienin ks. Biskupa Pomocniczego Adriana Puta. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach.
3. Nowenna do Matki Bożej z procesją w środę o godz. 17.40.
4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, jak również „Matek w Modlitwie”.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich do Kaplicy Adoracji.
6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.00 i 17.15.
     Z okazji Dnia Kobiet, wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia, dziękując za ich bezcenną obecność.
7. Jałmużnę wielkopostną można składać do puszki przy bocznym wyjściu.
8. W piątek o godz. 18:30 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7.
9. Dziękujemy za ofiary na Parafię składane w kościele i jako przelew bankowy „Nasza Świątynia”.
10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na miesięczną Modlitwę Uwielbienia. O godz. 16.00 poświęcenie wody, soli i oliwy; w trakcie spotkania – Katecheza Biblijna z serii „Przegląd Starego Testamentu – Historia, wzrost i upadek narodu”, następnie odśpiewana będzie modlitwa Gorzkie Żale i błogosławieństwo.
11. Podczas Wizytacji Kurialnej w ostatnim tygodniu projekt Kaplicy Patrona Polski jak i Kaplicy Chrztu św. uznały aprobatę. Dziękujemy wszystkim wspierającym przygotowania. Zebraliśmy do tej pory sumę 64 386 zł. ze 150 000 zł. planowanego budżetu. Chcemy przygotować cegiełki na ten cel albo zaproponować możliwość fundacji elementów kaplicy lub całości osobom chętnym, mającym intencje dziękczynne lub błagalne wobec Boga.
12. Miesięcznik „Królowa Różańca Świętego” (Wydanie 2/2024; numer 67) opublikował dwa artykuły dotyczące św. Andrzeja Boboli i Obrazu do Kaplicy Patrona Polski w naszej Parafii. Tytuły artykułów to: „Święty Andrzej Bobola działa szybko i konkretnie” oraz „Mój obraz będzie się modlił”. Zachęcamy do nabycia w Wydawnictwie Rosemaria.
13. Prasa katolicka wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
14. Przedstawiciele ministrantów, scholi i kandydatów do bierzmowania wystąpią w kolejnym, rejonowym etapie konkursu biblijnego. Gratulujemy i życzymy, by Duch Święty ich prowadził i rozwijał.
15. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.