3 Niedziela Wlk. Post C

Ogłoszenia duszpasterskie –  3 Niedziela Wlk. Post C, 20.03. 2022 r.

 1. Dziękujemy wszystkim osobom, które skorzystały z czasu rekolekcji. Niech łaska Boża uświęca szukających „Oblicza Bożego”, a Ojcu Rekolekcjoniście błogosławi.
 2. Zapraszamy dzisiaj, w niedzielę, na kiermasz ciast oraz książek jako pomoc na leczenie rocznej Weroniki z Kotli, chorej na ciężką chorobę oczu. Prosimy bardzo by otworzyć swe serce i skorzystać z ciasta lub książek. Dziękujemy za współpracę.
 3. Zapraszamy dziś o godz. 16:00 na spotkanie – kandydatów do bierzmowania z klas 7.
 4. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00. Wygłoszona zostanie przez kolejna katecheza dla dorosłych: O modlitwie serca, podczas której dokonuje się jednoczenie z Bogiem.”
 5. W piątek Zwiastowanie Pańskie – Dzień Świętości Życia. Tego dnia Franciszek, jednocząc się z Kościołem, zawierzy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia składane są także przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 6. Ze względu na wiele inicjatyw, które spotykają się w piątek, program nabożeństw 25 marca w Zwiastowanie Pańskie będzie następujący: 15.00 i 17.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych; Godz. 15.30 i 18.00 – Msza śwGodz. 16.45 – nabożeństwo w zjednoczeniu z Ojcem Świętym – Adoracja, Konsekracja i Różaniec.
 7. W przyszłą niedzielę 27.03 Apostolat Maryjny zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 i comiesięczne spotkanie w salce.
 8. 9 kwietnia od godz. 10.30, w Domu „Uzdrowienia Chorych” przy głogowskiej Kolegiacie, zapraszamy na dzień skupienia dla par żyjących w związkach niesakramentalnych. Temat spotkania: „Adamie (Ewo), gdzie jesteś.” (Rdz. 3, 9)
 9. Od kwietnia, w porozumieniu z Caritas Diecezji, w budynkach naszej plebanii zamieszka kilka lub kilkanaście osób uciekających przed wojną na Ukrainie. Powołany został zespół osób, który będzie zajmował się koordynacją prac i opieką. Pragniemy zwrócić się do przedsiębiorców o możliwość wsparcia przygotowania, bowiem należy przystosować pomieszczenia mieszkalne i odtworzyć zaplecze kuchenne. To dzieło miłosierdzia naszej Parafii w obecnej potrzebie. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel, a spotkanie parafialnego zespołu koordynującego ten projekt odbędzie się w środę 23 marca po Mszy św. wieczornej.
 10. Ze względu na konieczność pomocy duszpasterskiej w innych parafiach, prosimy by planować spowiedź św. na dni powszednie tygodnia. W każdą niedzielę aż do Wielkanocy jeden z kapłanów nie będzie z tego powodu obecny wśród nas.
 11. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii składane na tacę lub jako dyspozycja bankowa „Nasza Świątynia”.
 12. Nowe numery prasy katolickiej wyłożone są przy wyjściach z kościoła.
 13. Życzymy wszystkim Bożej opieki i błogosławieństwa.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: +Bożena Duszeńczuk; +Tomasz Dąbkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.