30 Niedziela B

Ogłoszenia duszpasterskie –  XXX Niedziela Zwykła, 24.10. 2021 r.

 

 1. Dzisiaj niedziela misyjna, polecajmy Bogu intencje misyjne Kościoła.
 2. W poniedziałek od godz. 17.00 trwać będzie nabożeństwo grupy Królowej Pokoju; w środę o godz. 18.00 Msza św. Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne w salce; w czwartek odprawiona będzie o godz. 18.00 Msza św. w intencji księdza Tadeusza Zgórskiego z okazji imienin.
 3. W czwartek przypadają także imieniny ks. Biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego. Wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej dla naszego Biskupa.
 4. W tym tygodniu przed Uroczystością Wszystkich Świętych przeżywać będziemy w naszej ParafiiTydzień Świętych.” Chcemy uczcić Świętych obecnych wśród nas poprzez ich relikwie. Każdego dnia od poniedziałku do soboty podczas różańca wzywać będziemy ich wstawiennictwa. Oto lista Świętych:  Poniedziałek: św. Karol Boromeusz; św. Małgorzata Alacoque; św. ks. Zygmunt Gorazdowski; Bł. Dzieci z Fatimy – Hiacynta i Franciszek Marto; św. Rita; Wtorek: św. Agata; bł. ks. Jerzy Popiełuszko; św. Jan Bosko; św. Maksymilian Maria Kolbe; św. Tarsycjusz; Środa: św. Jadwiga Śląska; św. Jan Nepomucen; św. Jadwiga Królowa; św. Joanna Beretta-Molla; św. Brat Albert Chmielowski; Czwartek: Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – Mała Arabka; bł. Karolina Kózkówka; św. Jan Paweł II; św. Faustyna; św. Franciszek Maria z Camporosso; Piątek: św. Charbel; św. S. Maria de Mattias; bł. ks. Michał Sopoćko; św. O. Pio z Pietrelciny; św. Paweł od Krzyża; Sobota: św. Maria Goretti; bł. Liduina Meneguzzi; św. Franciszek z Asyżu; św. Jan Bosko; św. Sebastian;
 5. 1 listopada uroczystości na cmentarzu na Brzostowie rozpoczną się procesją o godz. 12.30. Początek procesji za zmarłych przy grobach Ojców Redemptorystów. Po procesji rozpocznie się Msza św. w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. sprawowane będą wg porządku: w kościele: 7.30; 9.30; 18.00, natomiast na cmentarzu liturgia od godz. 12.30;
 7. Kartki na wypominki wg dat wyłożone są z tyłu kościoła. Prosimy o składanie wypełnionych kartek w kopertach na tacę lub w zakrystii.
 8. W Dzień Zaduszny 2 listopada Msze św. sprawowane będą w naszym kościele o godz. 8.00; 9.30; 15.00 i 18.00. Wypominki tego dnia o godz. 9.00 i 17.15.
 9. Od listopada Msze św. poranne w tygodniu odprawiane będą o godz. 8.00.
 10. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii składane na tacę lub jako dyspozycja bankowa z dopiskiem: „Nasza Świątynia”. Bóg zapłać wszystkim.
 11. Święci Tygodnia: czwartek – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;  
 12. Życzymy wszystkim Błogosławionego Tygodnia.