34 Niedziela B – 14.11.2021 rok

Ogłoszenia duszpasterskie –  XXXIII Niedziela Zwykła, 14.11. 2021 r.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Po Mszy św. o godz. 15.00 nastąpi obrzęd nałożenia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz miesięczne Uwielbienie Boga.
 2. Modlitwa za zmarłych – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.15.
 3. Klub Seniora im św. Józefa zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. porannej o godz. 8.30.
 4. Czciciele Przenajdroższej Krwi Chrystusa zapraszają na miesięczne spotkanie w czwartek o godz. 18.00. Tego dnia zostanie poświęcony obraz Matki Bożej od Przenajdroższej Krwi Chrystusa ofiarowany przez Czcicieli.
 5. Także w czwartek po Mszy św. odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.
 6. Zapraszamy w piątek na Mszę św. ku Czci Ducha Świętego o godz. 18.00.
 7. Natomiast w piątek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Cudownego Medalika.
 8. W sobotę zapraszamy dzieci: o godz. 13.00 – Schola Dziecięca; a o godz. 14.00 – Oaza Dzieci Bożych.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: w sobotę po Mszy św. wieczornej – klasy 7; natomiast w niedzielę po Mszy św. wieczornej – klasy 8.
 10. Ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych.
 11. W przyszłą niedzielę na zakończenie roku liturgicznego przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto naszego Seminarium Duchownego, Akcji Katolickiej oraz imieniny ks. kan. Janusza Idzika.
 12. Za tydzień rozpoczniemy dystrybucję świec w ramach akcji Caritas na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 13. W listopadzie nawiedzając modlitewnie cmentarz można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Stałym warunkiem przed uzyskaniem odpustu jest: Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.
 14. 4 grudnia z okazji św. Barbary sprawowane będą dwie Msze św. w intencji żyjących i zmarłych górników i hutników. W zakrystii można zapisać polecane osoby u ks. Jacka.
 15. Święci Tygodnia: środa – św. Elżbiety Węgierskiej; czwartek – bł. Karoliny Kózkówny; sobota – św. Rafała Kalinowskiego;
 16. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii składane na tacę lub jako dyspozycja bankowa z dopiskiem: „Nasza Świątynia”.
 17. Życzymy wszystkim Błogosławionego Tygodnia.