4 Niedziela Wielkanocna C, 8 maja 2022

OGŁOSZENIA – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK C  8 maja 2022

 1. Niedziela Dobrego Pasterza i początek Tygodnia Modlitw o Powołania.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00. Zapraszamy!
 3. W poniedziałek w liturgii obchodzimy uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. Dzisiaj przeżywamy drugi dzień uroczystości I – Komunijnych. Zapraszamy w tygodniu dzieci na spotkanie w tzw. „Białym Tygodniu”, zbiórka przed kościołem o godz. 17.55.       W poniedziałek zapraszamy w strojach komunijnych dzieci z SP3 kl. 3a i 3b; we wtorek dzieci z SP3 kl. 3c i 3d; a w środę dzieci z SP14.
 5. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania.
 6. W czwartek zapraszamy wieczorem na modlitwę i Mszę św. ku czci Ducha Świętego.
 7. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w piątek o godz. 17.00. Szafarzem sakramentu będzie ks. Biskup Ordynariusz Tadeusz Lityński.
 8. Prosimy by w piątek nabożeństwo majowe odprawiać przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej Parafii.
 9. Nauki przed chrztem św. odbędą się w całości tylko w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 10.  W sobotę dzieci z klas III SP3 udadzą się na pielgrzymkę po I Komunii św. do Sanktuarium Eucharystycznego św. Jacka w Legnicy.
 11.  W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 17.00 na Koncert Muzyki Sakralnej w wykonaniu studentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. To ważny etap w dojrzewaniu muzycznie utalentowanych młodych ludzi środkowego zachodu naszej Ojczyzny. Koncert ten jest zwieńczeniem rocznej pracy i pragniemy w ten sposób uczcić św. Andrzeja Bobolę, którego czcimy 16 maja jako Patrona Polski. Zapraszamy!
 12.  W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.30.
 13. Zachęcamy do wzięcia ze sobą prasy katolickiej.
 14.  Dziękujemy za wspieranie projektu „Dach” – remontu i konserwacji połaci dachowych ośrodka duszpasterskiego. Wpłynęło już 13 900 zł. z 60 500 zł. potrzebnych środków.
 15.  Dziękujemy także za wsparcie Parafii, złożone przez konta bankowe z celem „Nasza świątynia” lub bezpośrednio na tacę. Bóg zapłać.
 16.  W dniach 16-18 czerwca z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do między innymi do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Miejsca Piastowego – Bł. ks. Bronisława Markiewicza czy Sandomierza. Koszt wyjazdu 600 zł. Zapisy i informacje w zakrystii.
 17.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Aleksander Mikos. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! A Światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w Pokoju.