5 Niedziela Wlk. Postu, 21.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedz. WLK. POST, ROK B  21.03.2021

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00 oraz możliwość złożenia swojej jałmużny postnej. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. W Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia obchodzimy dziś, tj. 21 marca, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W Polsce żyje ok. 50 tys. osób z zespołem Downa, czyli Trisomią 21. W ostatnich latach, aż do ubiegłego roku ( tj. do ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji) ponad 90 % dzieci z podejrzeniem lub rozpoznanym prenatalnie zespołu Downa zostało zabijanych w łonie matki. W Światowym Dniu Zespołu Downa warto zauważyć, że takie osoby żyją wokół nas. Mają swoje marzenia, pragnienia i plany. Spróbujmy dostrzec takie osoby, ich rodziny. Obdarzmy ich swoją życzliwością, dobrocią, czy choćby szczerym uśmiechem.
 3. Od poniedziałku od godz. 16.00 każdego dnia będzie okazja do spowiedzi św. Znajdźmy odpowiedni czas na swoją spowiedź wielkanocną.
 4. W poniedziałek modlitwa do św. Rity i poświęcenie róż. We wtorek modlitwa za pośrednictwem św. O. Pio. W czwartek od godz. 17.15 nabożeństwo grupy Królowej Pokoju. W piątek Drogę Krzyżową dla dorosłych prowadzić będzie grupa „Matki w modlitwie.” W sobotę na Mszy św. wieczornej spotyka się Apostolat Maryjny.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa codziennie od Mszy św. porannej do wieczornej.
 6. W czwartek Zwiastowanie Pańskie – Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej można będzie złożyć zobowiązanie Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Zapisy w zakrystii.
 7. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Caritas naszej Diecezji wraz z Gminą Miejską Głogów po raz kolejny organizuje akcję PaczkaDlaSamotnegoSeniora. Jej celem jest przygotowanie i dystrybucja paczek świątecznych dla samotnych seniorów z terenu miasta Głogowa. Prosimy aby seniorzy, którzy są samotni zgłaszali się do nas w dniach 22-26 marca od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 14:30 pod numer telefonu: 76 7265 535. Prosimy również sąsiadów, którzy mają wiedzę o takich osobach, aby przekazali informację i zgłosili seniora do naszych placówek.
 8. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć palmy na Niedzielę Palmową przygotowane przez rodziców dzieci I – Komunijnych. Ofiary uzyskane przekazane zostaną dla chorego ucznia, podopiecznego Fundacji „Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.”
 9.  Zachęcamy do wzięcia ze sobą prasy katolickiej, która wyłożona jest przy wyjściach z kościoła. Przy figurze św. Józefa dostępne są materiały o tym Świętym.
 10.  Dziękujemy za wierne wsparcie naszej Parafii złożone w minionym tygodniu. 
 11. Wszystkim życzymy na czas Wielkiego Postu Bożego błogosławieństwa. 
 12. W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: +Tadeusz Piosik. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A Światłość… Niech odpoczywa… Amen.