6 Niedziela Wielkanocna, 9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Wielkanocna 

ROK B,  09.05.2021

 

 1. Dzisiaj zapraszamy po Mszy św. wieczornej na spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. Kolejne klasy dzieci przystąpiły dzisiaj do I Komunii św. Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dzieci w rodzinie, szkole i w parafii. Niech bliskość Jezusa uszlachetnia życie tych dzieci i przynosi obfite owoce. Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy w „Białym Tygodniu” dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. do radości z przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. W poniedziałek zapraszamy na godz. 18.00 dzieci z klasy 3b, 3c i 3d ze SP 3. We wtorek wszystkie dzieci z klas 3 ze SP 14, a w środę dzieci z klasy 3a i 3e ze SP 3. W te dni modlimy się także o błogosławieństwo w pracy na roli i urodzaje przez świętem Wniebowstąpienia Pańskiego, tzw. Dni Krzyżowe.
 4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
 5. Nauki chrzcielne odbędą się w piątek i w sobotę po Mszy św. wieczornej (14-15 maja).
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy tego dnia na Uwielbienie Boga o godz. 16.00. W święto Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli obecne będą też Jego święte relikwie podczas Modlitwy Uwielbienia.
 7. Nabożeństwa majowe z czytanką odbywać się będą codziennie o godz. 17.15. 
 8. Pragniemy przedstawić projekt kraty, która umożliwi otwarcie Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy w tym tygodniu o konstruktywne opinie, abyśmy mogli zrealizować to zadanie do wakacji. Koszt inwestycji to 70 000 PLN. Starym zwyczajem wyposażania kościołów byli fundatorzy. Jeśli są osoby pragnące w ten sposób złożyć swoje „wotum dziękczynne Bogu” to prosimy o kontakt.
 9. W związku z pożarem zabudowań w Sanktuarium w Jakubowie, ks. Biskup wydał komunikat: „W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy. Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja. Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.
 10.  Dziękujemy za troskę o naszą Parafię wyrażaną modlitwą osobistą, pracą przy ośrodku duszpasterskim czy ofiarami składanymi przez bank lub bezpośrednio na tacę.
 11.  W tym tygodniu ks. Proboszcz udaje się na zaległy urlop. Zastępstwo obejmuje ks. Mariusz.
 12. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.