7 Niedziela A

Ogłoszenia Duszpasterskie –  7 Niedziela A

 

  1. Od poniedziałku zapraszamy na Parafialne Półkolonie „Przybij piątkę czyli 5 dni z Jezusem”. W dniach od 20-24 lutego, od godziny  10:00 do 13:00. W programie gry i zabawy dla dzieci, śpiew, taniec, zajęcia kreatywne, wspólna modlitwa i dużo dobrej zabawy. Dla uczestników przewidziany jest również poczęstunek.
  2. W Środę Popielcową 22 lutego, rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wstępujemy na świętą górę Paschy. Środa Popielcowa jest dniem ścisłego postu dla osób od 18-60 roku życia. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: o godz. 8.00, 9.30, 15.00, 16.30, 18.00 i 19.30.
  3. Kancelaria Parafialna w środę popielcową będzie nieczynna.
  4. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście. Drogę Krzyżową w piątki o godz. 15.00 i 17.30 dla dorosłych, oraz o godz. 30 Drogę Krzyżową dla dzieci. Nabożeństwo Gorzkie Żale odprawiane będzie w niedziele o godz. 17.00. Pamiętajmy także w osobistej modlitwie o codziennym Różańcu i Adoracji Najświętszego Sakramentu jak i miesięcznej Wigilii Dwóch Serc – ku zadośćuczynieniu Sercom Jezusa i Maryi w I pt./sob. m-ca.
  5. W piątek zapraszamy na spotkanie modlitewne Grupy Królowej Pokoju. O godz. 17.30 prowadzona przez Grupę Droga Krzyżowa, następnie Msza św.          i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek 24 lutego br. minie rok od napaści Rosji na Ukrainę. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wojna trwa nadal, przynosząc kolejne Z tego powodu, w piątek we wszystkich kościołach w Polsce modlić się będziemy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka środków finansowych do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.
  7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej wyłożonej na stolikach.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę lub jako przelew bankowy Nasza Świątynia. 
  9.  Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
  10.  Odszedł do wieczności: +Andrzej Appel. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.