8 Niedziela C

Ogłoszenia duszpasterskie –  8 Niedziela C, 27.02. 2022 r.

 1. W obliczu agresji Rosji na Ukrainę, zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka, Środa Popielcowa będzie w Kościele w Polsce dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz dniem solidarności z Ukrainą. Z tego względu prosimy o podjęcie tego duchowego dzieła w intencji o pokój, za ofiary wojny i za Kościoły na Ukrainie.
 2. Ponadto dzisiaj w niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy św. organizowana będzie w całej Polsce zbiórka do puszek z których ofiary za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wstępujemy na świętą górę Paschy. Środa Popielcowa jest dniem ścisłego postu dla osób w wieku od 18-60 roku życia. Porządek Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem: godz. 8.00, 9.30, 15.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tego okresu: Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00 i 17.30 dla dorosłych, natomiast o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Pamiętajmy także o codziennym Różańcu.

 1. Z okazji 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w dniach 3-11 marca trwać będzie ogólnopolska nowenna za kapłanów oraz w intencji nowych powołań. W tygodniu Nowenna odbywać się będzie o godz. 14.45, a w sobotę i niedzielę przed Mszą św. wieczorną.
 2. Kościół w Polsce po raz kolejny przeżywać będzie pierwszy piątek Wielkiego Postu jako dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Drodze Krzyżowej towarzyszyć będą teksty „Wspólnoty ze Zranionymi”.
 3. W okresie Wielkiego Postu w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 rano Droga Neokatechumenalna w parafii zaprasza na wspólną modlitwę godziny czytań i jutrzni.
 4. We wtorek Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza na spotkanie o godz. 18.00.
 5. Odwiedziny chorych: w tym tygodniu Jacek odwiedzi w normalnym terminie „swoich chorych”, natomiast chorzy, których odwiedza ks. Dominik nie będą mieli w tym tygodniu wizyty. O terminie poinformujemy w późniejszym czasie.
 6. W piątek wieczorem rozpocznie się Noc Zadośćuczynienia – Wigilia Dwóch Serc. Godz. 20.00 – Różaniec Biblijny, okazja do spowiedzi; Godz. 21.15 – Msza św. Następnie transmisja Oficjum od 22.30 z kaplicy domowej; a o Godz. 1.30 – w kościele Msza św.
 7. Akademia Cywilizacji Miłości zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie w sobotę 05.03  o godz. 11.30. Zbiórka przy wejściu do Kaplicy Adoracji.
 8. W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 7.30. Tego dnia odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. porannej zbiórka na rzecz Radia Maryja i TV Trwam.
 9. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać w naszej Parafii od 2 Niedzieli Wlk. Postu w dniach od 03 – 16.03 – do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi obecny dzisiaj wśród nas O. Ireneusz Homoncik, Misjonarz-Redemptorysta.
 10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Dziękujemy za wszelkie wsparcie Parafii jak i cierpiących skutki agresji wojennej ludzi.
 12. Życzymy wszystkim Bożej opieki i błogosławieństwa.