Boże Ciało

OGŁOSZENIA –  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, ROK C  12.06.2022

 1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy. W diecezji naszej jest zbiórka do puszek na rzecz KUL  i Instytutu Filozoficzno-teologicznego w Zielonej Górze.
 1. Dzisiaj także o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 7.
 2. W poniedziałek zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Fatimskie i Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem.
 3. 13 czerwca w Grodowcu o godz. 19.00 Chór Parafialny zaprasza na koncert z okazji nabożeństwa Fatimskiego.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. z procesją odprawiona będzie o godz. 9.30. Procesja odbędzie się przy kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy kaplicy Matki Bożej – grupy Różańcowe i Apostolat Maryjny; przy figurze św. Wojciecha – grupa Niewolników Maryi i św. Józefa; a przy figurze św. S. Faustyny – grupy Neokatechumenalne. Tego dnia porządek Mszy św. będzie następujący: 7.30; 9.30 z procesją; 15.00; 17.30 Nabożeństwo czerwcowe i 18.00 Msza św.
 5. Akademia Cywilizacji Miłości zaprasza wszystkie dzieci na przedwakacyjny spotkanie w sobotę 18.06 o godz. 11.30. Będą gry, zabawy, konkursy na świeżym powietrzu.  Zbiórka przy wejściu do Kaplicy Adoracji.
 6. W Boże Ciało po procesji, kapłani wyruszą autem z Najświętszym Sakramentem we wszystkie rejony naszej Parafii, by pobłogosławić miejsca życia i naszej codzienności.
 7. W czwartek przypada rocznica święceń biskupich ks. Bp Tadeusza Lityńskiego. Otoczmy naszego Biskupa modlitwą.
 8. Organizowany jest wyjazd na uroczystość odpustową Matki Bożej w Rokitnie w sobotę dnia 18 czerwca; wyjazd o godz. 7.00, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. W najbliższą niedzielę 19.06 Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli będziemy się modlić za naszą Ojczyznę.
 10.  Zakończyliśmy zbiórkę funduszy na remont i konserwację dachu na ośrodku duszpasterskim. Osiągnęliśmy przewidywaną kosztorysem sumę. Dziękujemy wszystkim za wsparcie tych prac swoimi ofiarami. Dziękujemy także Fundacji dużego Banku Polskiego, która przekazała na ten cel środki uzupełniające brakującą sumę. Bóg zapłać. Prace na dachu rozpoczną się w pierwszym możliwym terminie.
 11.  Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.
 12.  Organizujemy 2 lipca jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy na zawierzenie rodzin. Tego dnia  sanktuarium nawiedza figura św. Michała Archanioła z Gargano. Organizator Pani Irena tel. 781 730 625. Zapisy w zakrystii.
 13.  Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej oraz na rzecz remontu i konserwacji dachu. Bóg zapłać.