Chrystusa Króla C

Ogłoszenia Duszpasterskie –
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA C

1. Dzisiaj ostatnia w roku liturgicznym niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla. To także święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego. Odpustu zupełnego udziela się (pod zwykłymi warunkami) wiernemu, który odmówi publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas…”
2. Dzisiaj także o godz. 16:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. VIII.
3. W tym tygodniu kończą się Nabożeństwa Wypominkowe. Msza św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, zostanie odprawiana w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
4. Od dzisiaj można nabywać świece na stół wigilijny w ramach akcji pomocy rodzinie prowadzonej przez Caritas, a także opłatki wigilijne.
5. Zakończyły się Ewangelizacyjne Spotkania Filmowe. Mężczyźni pragnący podjąć trud troski o rodzinę i jej obrony w ramach Rycerstwa św. Jana Pawła II, proszeni są o zgłaszanie się w zakrystii.
6. W piątek o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. i Nabożeństwo do Królowej Pokoju. Po Mszy św. Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dusz czyśćcowych.
7. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 na rozpoczęcie Adwentu zostaną poświęcone wieńce adwentowe.
8. Zapraszamy wszystkich, którym los naszego Narodu nie jest obojętny na „Noc modlitwy o Błogosławieństwo dla Polski”, która odbędzie się w Parafii pw. Św. Klemensa w Głogowie. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim, Msza Święta o północy, a zakończenie o godz. 3:00 w nocy.”
9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy pośród nas Relikwie św. Jakuba Starszego, Apostoła. Słowo Boże wygłosi Kustosz Sanktuarium z Jakubowa.
10. Także w przyszłą niedzielę 27.11, zapraszamy o godz. 16.00 dzieci i młodzież, kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 na spotkanie z Misjonarzami Międzynarodowego Przymierza Świętej Rodziny. Zapraszamy także rodziców, by mogli odkryć naglące wezwanie Jezusa i Maryi do poświęcenia rodziny.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Msza św. Apostolatu Maryjnego w rocznicę objawień św. Katarzynie Laboure i spotkanie formacyjne.
12. W zakrystii przyjmujemy zapisy na Mszę św. zbiorową w intencji górników 4.12. o godz. 12:30. Polecimy Bogu żyjących i zmarłych górników oraz ich rodziny.
13. Tydzień w liturgii: pn. – Ofiarowanie N.M.P.; wt. – św. Cecylii; czw. – św. męczenników Andrzeja Dung i Towarzyszy;
14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, i jako przelew bankowy „Nasza Świątynia”.
15. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką wyłożoną przy wyjściu.
16. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
17. Odeszli do wieczności: +Jolanta Zabrzygraj, wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj jej świeci.