Chrzest Pański 2024

Ogłoszenia Duszpasterskie – Chrzest Pański, B 07.01.2024

 1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, jednak wg Tradycji wystrój i śpiew kolęd może pozostać do 2 lutego.
 2. Zapraszamy dzisiaj o 16.00 na Kolędowanie Parafialne w kościele. Następnie w dolnym kościele odbędzie się wspólny opłatek wszystkich Grup Modlitewnych działających w Parafii.
 3. Dziękujemy Piotrowi, wolontariuszom i Klubowi Seniora im. Św. Józefa za przygotowanie wystroju świątecznego. Jest to nasz pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu Bożemu.
 4. Prosimy by Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 prowadzili przedstawiciele Grup Modlitewnych: poniedziałek – Grupa Królowej Pokoju; wtorek – Rycerstwo św. Michała Archanioła i Promotorzy Dwóch Serc; środa – Niewolnicy Maryi; czwartek – Czciciele Przenajdroższej Krwi Chrystusa; sobota – Żywy Różaniec; niedziela – Apostolat Maryjny i Apostolat Margaretka.
 5. Zachęcamy także do odmawiania Różańca przed Mszą św. o godz. 18.00.
 6. KOLĘDA w Parafii: przed południem od godz. 10.00, a po południu od 15.30.

W tym tygodniu odwiedzimy wiernych z ulic: poniedziałek: ul. Jagiellońska, Wawelska, Wodna, Zielona, Salomei, Świętosławy; wtorek: ul. Rycerska; środa: ul. Kazimierza Sprawiedliwego, ul. Łokietka; czwartek: ul. Konrada,  Bora Komorowskiego, Książąt Żagańskich, Księcia Jana, Księżnej Mechtyldy; piątek: ul. Królewska, Mieszka I, Probusa, Przemysława Głogowskiego. W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. kolędowa w intencji rodzin zamieszkujących ulice wyznaczone na ten tydzień. Po Mszy św. nabożeństwo kolędowe dla rodzin, które chcą przeżyć to spotkanie w kościele.

 1. Prosimy bardzo by w czasie kolędy spoglądać na kościół i budynki plebanii bowiem od jakiegoś czasu są one obserwowane przez podejrzane osoby.
 2. Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartki.
 3. Prasa katolicka wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
 4. W sobotę 13 stycznia o godz. 16.30 w Parafii św. Mikołaja odbędzie się Koncert Charytatywny, a w niedzielę 14 stycznia o godz. 17.15 w Parafii NMP Królowej Polski odbędzie się kolejny koncert Kolęd „Razem dla Hospicjum” w wykonaniu Głogowskich Chórów.
 5. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.