Chrzest Pański A

Ogłoszenia Duszpasterskie – Chrzest Pański A

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Gościmy w naszej Parafii Oblata dr Marka Rostkowskiego OMI. Dziękuję za wygłoszone misyjne Słowo Boże i udostępnienie Kalendarzy na rok Pański 2023.
 2. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, jednak wg Tradycji wystrój i śpiew kolęd może pozostać do 2 lutego.
 3. Dziękujemy Grupom Parafialnym: Żywego Różańca, Klubowi Seniora im. Św. Józefa, Panom z różnych Grup w Parafii, Chórowi Parafialnemu, Duszpasterstwu Dzieci oraz księżom Arturowi i Mariuszowi za przygotowanie i upiększenie Liturgii okresu Narodzenia Pańskiego. Jest to nasz pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu Bożemu.
 4. Wizyta Duszpasterska – Kolęda. W tygodniu odwiedzimy rodziny, które wyraziły takie pragnienie z ulic: poniedziałek – Jana Karskiego, Jana N. Jeziorańskiego, Kaspra Eliana, Kasztelańska; wtorek – ul. Kazimierza Sprawiedliwego; środa – ul. Konrada; czwartek – ul. Królewska; piątek – Ks. Żagańskich, Księcia Jana, Księżnej Mechtyldy, Łokietka, Leszka Białego.
 5. Kolęda rozpocznie się do południa od godz. 10.00, a po południu od godz. 16.00.
 6. Rozpoczynamy celebrowanie Mszy św. w języku łacińskim. W każdy poniedziałek Msza św. poranna odprawiona będzie w języku Kościoła – łacinie. Niech będzie to inspiracja dla naszych Parafian by powrócić lub uczyć się języka „Matki Kościół”. Liturgia sprawowana będzie wg „Novus Ordo”.
 7. Zachęcamy każdego dnia do odmawiania wspólnego Różańca przed Mszą św.
 8. W środę o godz. 18.00 odprawiona będzie pierwszy raz Msza św. ku Czci Św. Józefa.
 9. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. ku Czci Ducha Świętego.
 10. W piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej odbędą się nauki przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych.
 11. W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się w kościele spotkanie kolędowe dla osób pragnących w ten sposób przeżyć te chwile. Msza św. odprawiona będzie w intencji wszystkich rodzin spotkanych w tym tygodniu.
 12. W okresie Kolędy – Kancelaria Parafialna czynna jest w sobotę od godz. 10.00-11.00.
 13. Akademia Cywilizacji Miłości z okazji zbliżających się Dnia Babci i Dziadka zaprasza w piątek 14.01 o godz. 12.00 na spotkanie Babcie i Dziadków z wnukami. Będą wspólne zajęcia i poczęstunek. Spotkanie odbędzie się w salce przy kancelarii.
 14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz jako przelew bankowy Nasza Świątynia.
 15. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką wyłożoną przy wyjściu z kościoła.
 16. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia. Odszedł do wieczności: Marian Ujazdowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 17. Odeszła do wieczności: +Halina Pawłowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.