Najświętszej Maryi Panny z ROKITNA  A

OGŁOSZENIA – Najświętszej Maryi Panny z ROKITNA  A,  18.06.2023

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Patronki naszej Diecezji – NMP z Rokitna.  Jest to także 34 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej.
  2. Dzień dzisiejszy to trzeci dzień Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła        w naszej Parafii. Po każdej Mszy św. odmówiony będzie Akt Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. Od godz. 16.00-17.30 istnieje możliwość nawiedzenia świątyni i modlitwy w ciszy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy Zgromadzeniu Św. Michała Archanioła za podjęty trud przybycia do naszej Parafii i miasta Głogów, by powierzyć pod ochronę temu Księciu Zastępów Niebieskich mieszkańców i dobytek.
  3. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym za przygotowanie 8 ołtarzy na Uroczystość i Oktawę Bożego Ciała. Niech każdy człowiek pozna, że bez Jezusa nie możemy nic uczynić.
  4. Zapraszamy w czwartek o godz. 17.30 na modlitwę i Mszę św. ku Czci Ducha Świętego.
  5. Kończy się rok szkolny, na Mszy św. o godz. 11.00 dziękujemy Bogu za wszelkie łaski i błogosławieństwa tego roku. Przypominamy rodzicom i dzieciom, by pamiętali o spowiedzi św. przed wakacjami, którą można odprawić codziennie.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 na ostatnie przed wakacjami spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grupy księdza Artura.
  7. Z przykrością informujemy, że Seminarium Wiary z ojcem Jamesem Manjackal, zaplanowane w dniach 29 czerwiec – 1 lipiec 2023 zostaje odwołane z powodu małej ilości uczestników.
  8. Tydzień w liturgii: środa – św. Alozjego Gonzagi, zakonnika; sobota – Narodzenia św. Jana Chrzciciela, uroczystość.
  9. Prasa katolicka wyłożona jest z tyłu kościoła. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na Parafię w kościele lub jako przelew bankowy „Nasza Świątynia”.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.