Najświętszej Trójcy A

OGŁOSZENIA – NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY  A,  04.06.2023

 1. Od soboty (3.06) trwa Kurs Przedmałżeński.  Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 Zakończenie Kursu w środę 7 czerwca.
 2. W dniu dzisiejszym zainstalowana została w naszej Parafii pierwsza Chorągiew Świeckiego Zakonu Rycerskiego im. św. Jana Pawła II. W ten sposób Zakon Rycerski rozpoczyna działalność w naszej diecezji.
 3. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.
 1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej ks. Artur zaprasza na spotkanie  wszystkie chętne osoby (mężczyzn i młodzież, które chciałyby włączyć się w zabezpieczenie jako służby porządkowe procesji Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn i młodzież.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa do Przeczystego Serca św. Józefa w pierwsze środy miesiąca. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji.
 3. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna:             1 Ołtarz: Plac św. Faustyny (prosimy o przygotowanie grupę Neokatechumenalną) – dalej ulicą Konrada I do skrzyżowania z ulicą Probusa 2 Ołtarz (prosimy o przygotowanie Szafarzy Eucharystii) – następnie ulicą Konrada I do ulicy Henryka V Żelaznego, gdzie przy skrzyżowaniu z ulicą Księżnej Mechtyldy 3 Ołtarz (prosimy o przygotowanie Grupę Królowej Pokoju) – następnie ulicą Henryka V Żelaznego do skrzyżowania z ulicą Książąt Oleśnickich 4 Ołtarz i zakończenie procesji (prosimy o przygotowanie okolicznych mieszkańców i katechetów).
 4. Prosimy mieszkańców ulic którymi przejdzie Procesja Eucharystyczna o przystrojenie okien i balkonów swoich mieszkań. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, feretrony do uczestnictwa w tym Święcie Nawiedzenia naszych ulic przez Chrystusa. Po Procesji Kapłani z Najświętszym Sakramentem błogosławiąc – przejadą wszystkimi ulicami naszej Parafii.
 5. W Boże Ciało o 21.00 zapraszamy na „Wieczór Chwały” w ruinach kościoła św. Mikołaja.
 6. Zapraszamy młodzież i katechetów do udziału w diecezjalnych dniach młodzieży, które odbędą się w Rokitnie w dniach 9 i 10 czerwca. Zapisy u księdza Artura w zakrystii.
 7. W dniach od 9-17 czerwca w ramach nabożeństwa czerwcowego odprawiać będziemy Nowennę ku czci NMP z Rokitna w intencji nowych powołań kapłańskich.
 8. W piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej odbędą się nauki przed chrztem św.
 9. W tym roku centralne Uroczystości odpustowe ku czci N.M.P. z Rokitna będą się odbywać         w sobotę 17 czerwca. Zapraszamy do zapisów w zakrystii na tę Uroczystość.
 10. Trwają także zapisy na 3-dniowe „Seminarium Wiary” w dniach od 29 czerwca do 1 lipca. Spotkanie poprowadzi Papieski Misjonarz Miłosierdzia Ojciec James Manjackal. Z tyłu kościoła wyłożone są folderki informacyjne z programem.
 11. Nowa prasa katolicka wyłożona jest z tyłu kościoła. Prosimy o zapoznanie się z ciekawymi informacjami.
 12. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na Parafię na tacę lub jak przelew bankowy „Nasza Świątynia.” Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.
 13. Odszedł do wieczności: +Jan Ostrowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.