Najświętszej Trójcy – ogłoszenie duszpasterskie 30.05.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY,  ROK B,  30.05.2021

 1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy. Kończy się czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Pragniemy podziękować za przyjęcie i wspólne Uwielbianie Boga w Zesłanie Ducha Świętego przez wstawiennictwo św. Andrzeja Apostoła, który nawiedził naszą wspólnotę.
 4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w każdą środę dołączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Udekorujmy na znak wiary w obecność Jezusa w Eucharystii nasze domy i okna. Msze św. tego dnia odprawione zostaną o godzinie: 7.30; 9.30; 15.00 – ślubna; 18.00. Msza św. z procesją rozpocznie się o godz. 9.30 w kościele. Po Mszy św. procesja do 4 ołtarzy: 1 ołtarz w kościele; 2 ołtarz przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej na parkingu kościelnym – prosimy o przygotowanie grupy Maryjne: Apostolat Maryjny i grupa Medugorje; 3 ołtarz przy figurze św. Wojciecha – prosimy o przygotowanie grupę Neokatechumenalną; 4 ołtarz – przy Krzyżu przed głównym wejściem do kościoła – prosimy o przygotowanie Seniorki św. Józefa i Chór Parafialny. W dniach Oktawy procesja będzie odprawiona wewnątrz kościoła, natomiast na zakończenie Oktawy Bożego Ciała 10 czerwca, prosimy o przygotowanie jednego ołtarza przy Golgocie na placu przed kościołem grupę Czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
 7. W związku z procesją Bożego Ciała w środę zostanie zamknięty parking kościelny. Prosimy, aby nie pozostawiać tam samochodów.
 8. W piątek o godz. 20.00 rozpocznie się Modlitwa Zadośćczynna Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi – Wigilia Dwóch Serc. O godz. 20.00 Różaniec biblijny i okazja do spowiedzi, 21.15 Msza św. ku Czci Serca Jezusowego, następnie Oficja do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a od północy program ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 9. Spotkanie do bierzmowania dla klas 8 według podziału na grupy: grupa 1 w sobotę 5 czerwca o godz. 19:00 i grupa 2 we wtorek 1 czerwca o godz. 19:30.  
 10. W przyszłą niedzielę 6 czerwca Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Nauki odbywać się będą codziennie o godz. 19.00. Zakończenie kursu w sobotę 12 czerwca. Zapraszamy osoby zainteresowane.
 11. Dziękujemy ofiarodawcom za wsparcie projektu „Krata” do kaplicy Adoracji. Posiadamy już około 30% potrzebnych funduszy.
 12.  Od 1 czerwca otwarta zostanie kancelaria parafialna: w środę w godzinach 16.00 -17.30 oraz w sobotę w godzinach 10.00 -11.00. Pozostanie możliwość kontaktu przez pocztę mailową: biuro@milosierdzieglogow.pl
 13. Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania czwartego przykazania kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w piątek 4 czerwca br. Jednocześnie biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości.
 14. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
 15. W tym tygodniu odszedł z naszej Parafii do Pana: +Konrad Boryca. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A Światłość wiekuista…