Niedziela Bożego Miłosierdzia B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Niedziela Bożego Miłosierdzia B, 7.04.2024

 

  1. Gościmy wśród nas ks. Biskupa dra Pawła Sochę odbywającego Wizytację Kanoniczną Parafii. Na każdej Mszy św. spotykają się różne stany Kościoła          z ks. Biskupem, a o godz. 12.30 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Prośmy Ducha Świętego o moc dla naszego Biskupa, a dla nas o otwarte serca.
  2. Dzisiaj na zakończenie Oktawy Wielkanocy przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i Odpust w naszej Parafii. Za udział w pobożnych praktykach ku Czci Miłosierdzia Bożego oraz będąc w stanie łaski uświęcającej można uzyskać odpust zupełny. Odpust Zupełny to prośba skierowana do Boga, przez wstawiennictwo Kościoła, o darowanie kar za grzechy, które każdemu z nas się należą. Podejdźmy z ufnością do tej pobożnej praktyki, której celem jest uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne człowieka. Zapraszamy o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. To niezwykły moment, bowiem łaski Bożego Miłosierdzia rozlewają się na wszystkich ufających. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła każda rodzina będzie mogła otrzymać obraz Jezusa Miłosiernego poświęcony dzisiaj przez ks. Biskupa Pawła, aby umieścić go w swoim domu.
  3. Po Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi zakończenie Wizytacji Kanonicznej. Dziękujemy wszystkim Grupom i osobom angażującym się w godne przyjęcie ks. Biskupa pośród nas. Bóg zapłać!
  4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – po Mszach św. organizowana jest w diecezji zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
  5. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj o godz. 18.30 w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Głogowie.
  6. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną złożone przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  7. W środę w 14 rocznicę katastrofy Smoleńskiej zostanie odprawiona Msza św. w kościele Bożego Ciała o godz. 18.00 w intencji ofiar. W czwartek natomiast o godz. 17.00 w Auli św. Gerarda przy kościele św. Klemensa odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.
  8. W przyszłą niedzielę – Słowa Bożego – zapraszamy o godz. 16.00 na Miesięczne Biblijne Uwielbienie Boga.
  9. Odeszli do wieczności: +Sławomir Stefaniak, +Jadwiga Szuber. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.