Niedziela Miłosierdzia Bożego A

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Niedziela Bożego Miłosierdzia A, 16.04.2023

 

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego i Odpust w naszej Parafii. Za udział          w pobożnych praktykach ku Czci Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny. Na terytorium całej Polski również codziennie jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Odpust Zupełny to prośba skierowana do Boga przez wstawiennictwo Kościoła o darowanie kar za grzechy, które każdemu z nas się należą. Podejdźmy z ufnością do tej pobożnej praktyki, której celem jest uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne człowieka. Zapraszamy o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia; o godz. 15.30 – Katechezę o Bożym Miłosierdziu; o godz. 16.00 – Koncert Chóru „Space of Grace” oraz o godz. 17.00 – na Sumę Odpustową.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – po Mszach św. organizowana jest w diecezji zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
  3. W poniedziałek ks. Artur zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie w salce Szafarzy, którzy posługują i posługiwali w naszej parafii.
  4. Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ. zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny w środę o godz. 18.00.
  5. W środę odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy świętej wieczornej.
  6. Czciciele Przenajdroższej Krwi Chrystusa zapraszają w czwartek na Mszę św. i spotkanie  o godz. 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania z grupy księdza Artura po Mszy świętej o godzinie 11:00.
  8. Od 21 do 23 kwietnia trwać będą „Dni Jakubowe” jako podsumowanie Świętego Roku Compostelańskiego. Informacje szczegółowe są na plakacie.
  9. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Święta Bożego Miłosierdzia.
  10.  Odszedł do wieczności: +Krystian Rolla. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.