Niedziela Świętej Rodziny B, 31.12.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny B 31.12.2023

 1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny – odnawiajmy nasze zawierzenie swoich rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu. To także ostatni dzień Starego Roku; o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za przeżyty rok Pański 2023.
 2. Jutro Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 3. Od Nowego Roku Msze św. niedzielne odprawiane będą o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Prosimy sprawdzać godziny zamówionych intencji w informacjach. W tygodniu Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00 i 18.00; w piątek także o godz. 15.00.
 1. Prosimy, by w Nowym Roku Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 poprowadzili przedstawiciele Grup Modlitewnych: zapraszamy w: poniedziałek – Grupa Królowej Pokoju; wtorek – Rycerstwo św. Michała Archanioła i Promotorzy Dwóch Serc; środa – Niewolnicy Maryi; czwartek – Czciciele Przenajdroższej Krwi Chrystusa; sobota – Żywy Różaniec; niedziela – Apostolat Maryjny i Apostolat Margaretka.
 2. Zapraszamy w Pierwsze Środy miesiąca na nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji.
 3. Także w środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się Modlitwa Matek za Dzieci.
 4. W Pierwszy Piątek Miesiąca o godz. 20.00 zapraszamy na Wigilię Zadośćuczynienia trwającą do północy.
 5. Zapraszamy mężczyzn na Męski Różaniec ulicami Głogowa, który odbędzie się w sobotę. Rozpoczęcie o godz.10:15 na dziedzińcu Kościoła Bożego Ciała.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, to święto nakazane z obowiązkiem uczestnictwa. 6 grudnia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Zbiórka o 13.45 na Placu Tysiąclecia skąd wyruszy Orszak w kierunku Bulwaru. Zapraszamy do udziału w przebraniu wybranej postaci z jasełek.
 7. KOLĘDA w Parafii rozpocznie się od 2 stycznia 2024 roku; początek kolędy o 15.30. Plan ulic wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. W tym tygodniu odwiedzimy wiernych z ulic: wtorek: ul. Bolesława Śmiałego, Bolesława Wysokiego i Budziszyńska; środa: Dobrawy, Jana Karskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Kaspra Eliana, Kasztelańska; czwartek: ul. Dziadoszan, Ester Golan, Folwarczna, Galla Anonima, Gen. Nila, Gen. Roweckiego, Gnieźnieńska, Królowej Jadwigi; piątek: ul. Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Henryka V Żelaznego, Herbowa, św. Jadwigi Śląskiej.  W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. kolędowa w intencji rodzin zamieszkujących ulice wyznaczone na ten tydzień. Po Mszy św. nabożeństwo kolędowe dla rodzin, które chcą przeżyć spotkanie kolędowe w kościele.
 8. Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartki.
 9. W niedzielę 7 stycznia zapraszamy o 16.00 na Kolędowanie Parafialne w kościele. Następnie zapraszamy do dolnego kościoła na wspólny opłatek wszystkie Grupy Modlitewne działające w Parafii.
 10. Prasa katolicka wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
 11. Tydzień w liturgii: wt. – św. Bazylego Wlk. i św. Grzegorza z Nazjanzu, bp i dK.; śr. – Najświętszego   Imienia Jezus; pt.Pierwszy Piątek Miesiąca;
 12. W imieniu Ks. Jacka pragniemy podziękować za pomoc i wsparcie, które otrzymał od wielu Parafian w związku z objęciem administracją nowej Parafii w Starosiedlu koło Gubina. Bóg zapłać.
 13. Informujemy, że na projekt Kaplicy Patrona Polski św. Andrzeja Boboli wpłynęło 47 572 zł. ze 150 000 tys. inwestycji.
 14. Dziękujemy wszystkim Parafianom za wspólnie przeżyty rok naszego ziemskiego pielgrzymowania. Dziękujemy za troskę o utrzymanie naszej Parafii. Życzymy wszystkim radosnego i pełnego Pokoju Nowego Roku Pańskiego 2024 – bowiem Chrystus jest naszą jedyną Nadzieją!