Niedziela Świętej Rodziny C

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny C, 26.12. 2021 r.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny – patronalne święto rodzin katolickich.
 2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
 3. W poniedziałek, w oktawie Bożego Narodzenia przypada święto św. Jana Apostoła. Tego dnia po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo „wina” z prośbą, by nam nie zaszkodziły niebezpieczeństwa i choroby duszy i ciała.
 4. W czwartek 30.12, Nabożeństwo do Królowej Pokoju rozpocznie się o godz. 17.15 modlitwą różańcową w intencji zadośćuczynienia profanacji kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 18.00 Msza Św.
 5. W piątek 31 grudnia – ostatni dzień roku. Zapraszamy o godz. 16.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne za rok Pański 2021.
 6. Biskup Diecezjalny na dzień 31 grudnia wszystkim wiernym naszej diecezji oraz katolikom tutaj przebywającym, udziela dyspensy od IV Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca jednocześnie podjęcie innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.
 7. W sobotę 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (obowiązkowe święto) pierwsza Msza św. odprawiona będzie o godz. 9.30. Następnie o godz. 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00.
 8. Zapraszamy Panów na „Męski Różaniec” ulicami Głogowa. Rozpoczęcie 1 stycznia o godzinie 10.15 na dziedzińcu kościoła Bożego Ciała.
 9. Za tydzień w niedzielę 2 stycznia – zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 7.30.
 10. Dziękujemy za wsparcie Parafii składane na tacę lub jako dyspozycja bankowa: „Nasza Świątynia” oraz za ofiary na Seminarium Duchowne, dla których wyłożone są koperty z tyłu kościoła.
 11. Kolęda w tym roku odbędzie się w tej samej formie co w roku ubiegłym. Zapraszamy naszych parafian na spotkania kolędowe do kościoła. Wykaz ulic dostępny jest na stronie internetowej: milosierdzieglogow.pl oraz w gablotach. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00 w intencji rodzin zaproszonych tego dnia do świątyni, po Mszy św. modlitwa z błogosławieństwem rodzin. Zachęcamy, aby w miarę możliwości wziąć udział w takim spotkaniu, choćby przez jedną osobę w imieniu rodziny. Niech będzie to wyraz podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę. Prosimy o przyniesienie ze sobą pojemniczka na wodę święconą. Spotkania kolędowe rozpoczniemy 3 stycznia – w poniedziałek.
 12. Chcemy kontynuować intronizację w rodzinach Jezusa i Maryi rozpoczętą przed 2 laty. Osoby chętne, by uczynić Jezusa wraz z Jego Matką – Panem swego domu, prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii. Ten proces będzie się dokonywał w miarę możliwości czasowych na przestrzeni całego roku.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia Oktawy Bożego Narodzenia.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Wojciech Fronczak; +Barbara Miniach-Murak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen