4 Niedz. Wlk. Postu, Rok B,  14.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedz. WLK. POST, ROK B  14.03.2021

 1. Dziękujemy Ks. Biskupowi Pawłowi za przybycie do naszej Wspólnoty Parafialnej i poświęcenie Ołtarza Apostołów w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać także wszystkim ofiarodawcom, którzy wyrażają w ten sposób miłość do Najświętszego Sakramentu. Prośmy Boga za przyczyną Błogosławieństwa Biskupiego o łaskę umiłowania Adoracji w naszym kościele i rozwoju Kultu Najświętszego Sakramentu pośród rodzin, aby mogły doświadczać wszelkiego pocieszenia, oczyszczenia i uświęcenia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy rozpocznie się w poniedziałek po Mszy św. porannej.
 2. Dzisiaj w liturgii jest niedziela „laetare” wzywająca do radości z faktu, że jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu i już niedługo będziemy przeżywać prawdziwą wielkanocną radość. Warto uświadomić sobie także jakość swojego nawracania się oraz gotowości na przyjęcie Ewangelii.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na miesięczne Uwielbienie Boga.
 4. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 zapraszamy do wzięcia udziału w oddawaniu Czci Bożemu Miłosierdziu. To specjalny charyzmat naszej Parafii.
 5. Każdego dnia o godz. 17.15 rozpoczyna się wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.
 1. Czcicieli Przenajświętszej Krwi Chrystusa zapraszamy w czwartek o godz. 17.15 na Adorację i modlitwę z siostrą Haliną Cyganowską ASC. 
 2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dorosłych o godz. 15.00 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00 po którym można oddać cześć krzyżowi poprzez pokłon oraz złożyć swoją jałmużnę postną
 3. 19 marca w uroczystość św. Józefa o godz. 15.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji małżeństw. Tego dnia w Katedrze Gorzowskiej, ks. Biskup Ordynariusz otworzy Rok Rodziny ustanowiony przez Papieża Franciszka. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Tego dnia wierni będą mogli złożyć zobowiązanie Duchowej  Adopcji dziecka poczętego. Zapisy w zakrystii. 
 5. Prasa katolicka wyłożona jest przy wyjściach z kościoła, można także nabyć świece „Caritas” na stół wielkanocny. Przy figurze św. Józefa dostępne jest natomiast kompendium wiedzy o św. Józefie
 6.  Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii składane na tacę czy jako dyspozycja bankowa z dopiskiem celowym: „Nasza Świątynia”.   
 1. Wszystkim życzymy na czas Wielkiego Postu Bożego błogosławieństwa.
 2. W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: +Czesław Wójcik i +Stanisław Miszczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.