Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, A

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi A

 

 1. Dzisiaj uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok, Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Prośmy Boga o Pokój w sercach i na świecie przez wstawiennictwo Matki Bożej. Życzymy także wszystkim Parafianom Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi, Matki Jezusa w tym Nowym Roku Pańskim 2023.
 2. Wczoraj odszedł do Domu Ojca – Papież Benedykt XVI, dziękujmy Bogu za Jego Pontyfikat i troskę o zachowanie prawdziwej wiary w obecnych czasach. Pamiętajmy        o Nim w modlitwie, bo był światłem prawdy w czasach błędów.
 3. Od 2 stycznia rozpoczyna się Wizyta Duszpasterska. W tygodniu odwiedzać będziemy rodziny, które wyraziły takie pragnienie poprzez zaproszenie, a w każdą sobotę o godz. 18.00 odbędzie się w kościele spotkanie kolędowe z Mszą św. dla osób pragnących w ten sposób przeżyć te chwile.
 4. Plan odwiedzin: poniedziałek – Bolesława Śmiałego, Bolesława Wysokiego, Budziszyńska; wtorek – ul. Dziadoszan, Ester Golan, Folwarczna, Galla Anonima, Gen. Nila, Gen. Roweckiego, Gnieźnieńska; środa – ul. Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Henryka V Żelaznego, Herbowa, św. Jadwigi Śląskiej;  czwartek – ul. Jagiellońska;
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godzinie 17:45, przed Mszą świętą możemy w kaplicy Adoracji składać prośby i podziękowania. Ofiary przeznaczone są na Mszę świętą sprawowaną w ostatnią środę miesiąca we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej.
 6. 6 stycznia o godz. 12.10 nasz Chór Parafialny zaprasza na koncert kolęd.
 7. W Święto Trzech Króli ulicami Głogowa przejdzie Orszak Trzech Króli pod hasłem „Niechaj prowadzi nas Gwiazda”. Początek o godz. 14.00 na Placu Tysiąclecia, a droga poprowadzi na Bulwar Nadodrzański. Zapraszamy!
 8. W piątek 6 stycznia, zapraszamy także na Uwielbienie Kolędowe połączone z Jasełkami dzieci w naszej świątyni. Początek o godz. 16.00
 9. Wigilia Dwóch Serc – jako zadośćuczynienie publiczne rodzin konsekrowanych Jezusowi i Maryi odbędzie się w szczególnej formie w tym miesiącu. Komunię św. zadośćuczynienia prosimy ofiarować podczas Mszy św. w Trzech Króli, a wieczorem 6.01 o godz. 20.00 odbędzie się – różaniec biblijny, okazja do spowiedzi i Oficja do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnego dnia o godz. 8.00 Msza św., a następnie biblijny różaniec przed Najświętszym Sakramentem i Oficjum do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy
 10. Spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 01 po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętne osoby, które chcą włączyć się w modlitwę Żywego Różańca.
 11. W przyszłą niedzielę kazania misyjne wygłosi w naszej Parafii Ojciec Oblat dr Marek Rostkowski OMI, będzie także możliwość nabycia kalendarza misyjnego na rok 2023.
 12. Na stole z tyłu świątyni można wylosować świętego Patrona na rok 2023. To piękny zwyczaj przyjęcia orędownika, którego Bóg chciałby nam powierzyć w tym roku.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz jako przelew bankowy „Nasza Świątynia”.
 14. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką wyłożoną przy wyjściu.
 1. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia. Odszedł do wieczności: Marian Ujazdowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.