Święto Miłosierdzia Bożego

OGŁ. DUSZP. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

ROK B  11.04.2021

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego i Odpust w naszej Parafii. Za udział w pobożnych praktykach ku Czci Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej odmówienie przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz”, „Wierzę” i wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”, na zwykłych warunkach ( czyli stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Papieskich) można uzyskać odpust zupełny. Na terytorium całej Polski również codziennie jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Odpust Zupełny to prośba skierowana do Boga przez wstawiennictwo Ciała Mistycznego Chrystusa, czyli Kościoła o darowanie kar za grzechy, które każdemu z nas się należą. Podejdźmy z ufnością do tej pobożnej praktyki, której celem jest uzdrowienie drogi człowieka do Boga.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – po Mszach św. organizowana jest w diecezji zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas. Bóg zapłać za wsparcie tych dzieł.
 3. Chcąc czcić bardziej Miłosierdzie Boże, zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na modlitwę Uwielbienia Boga – za dar Jego Miłosierdzia dla świata.
 4. Wspierajmy modlitwą rodziny i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania.
 5. Jezus dostępny jest do Adoracji w Kaplicy od Mszy św. porannej do wieczornej. Każdego dnia o godz. 17.15 zapraszamy też na wspólnotowy Różaniec.
 6. W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. „I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia… Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.” Przystrójmy tego dnia, w środę, nasze domy flagą Polską.
 7. W czwartek zapraszamy Czcicieli Przenajświętszej Krwi Chrystusa na katechezę i modlitwę z Siostrą Haliną Cyganowską ASC o godz. 17.15.
 8. Zachęcamy do wzięcia ze sobą prasy katolickiej. Przy figurze św. Józefa dostępne  są materiały o tym Świętym.  
 9. Dziękujemy za wsparcie w minionym tygodniu naszej Parafii, złożone przez bank lub bezpośrednio. Bóg zapłać.
 1. Z okazji Odpustu Parafialnego, życzymy wszystkim całkowitego otwarcia na wielką łaskę niezmierzonego Miłosierdzia Bożego ofiarowaną każdej osobie i zawierzajmy tych, którzy jej jeszcze nie doświadczyli. Chrystus Zmartwychwstał i ożywia umarłych. Alleluja!
 2. 5 kwietnia 2021 r. w szpitalu w Legnicy, w 88. roku życia i 52. roku kapłaństwa, zakończył swoją ziemską pielgrzymkę kanonik Aleksander Walkowiak, znany w Głogowie, emerytowany kapłan naszej diecezji. Dziękujemy za jego posługę w naszej Parafii, szczególnie za odprawianie „Mszy św. Wszechczasów” w rycie łacińskim. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 12 kwietnia br. o godz.11.00 w Kolegiacie Głogowskiej. Od godz. 10.00 modlitwy przy trumnie. Bezpośrednio po Mszy św. na cmentarzu w Grodźcu Małym ostatnie pożegnanie zmarłego Kapłana.
 3. W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: +Iwona Krystyna Dudzicz, +Ryszard Szymański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość… Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen.