Wielkanoc 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  WIELKANOC B, 31.03.2024

 1. Dzisiaj w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pragniemy złożyć wszystkim Parafianom najlepsze życzenia, prosząc by moc Zmartwychwstania Chrystusa dotarła do każdego serca ludzkiego, bowiem  Jezus czyni wszystko nowym. Wesołego Alleluja!
 2. Świętowanie Wielkanocy trwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Codziennie  o godz. 15.00 odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego.
 4. Od wtorku Msze św. poranne odprawiane będą o godz. 7.00.
 5. W środę Grupa św. Józefa zaprasza na nabożeństwo do Przeczystego Serca o godz. 17.00     w Kaplicy Adoracji.
 6. Najbliższy piątek przypada w Oktawie Wielkanocy, dlatego tego dnia nie obowiązuje post.
 7. W piątek Wigilia Dwóch Serc rozpocznie się na Mszy św. o godz. 18.00 z Komunią św. Zadośćuczynienia,   a następnie rozważaniem Oficjum o Najświętszym Sercu Jezusa. Druga część Wigilii w sobotę od godz. 7.00.
 8. W przyszłą sobotę i niedzielę odbędzie się w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna. Przybędzie do nas ks.  Bp dr Paweł Socha. Pierwsze spotkanie z Grupami Modlitewnymi i Katechetami odbędzie się już w sobotę  o godz. 16.30, następnie Msza św. z kazaniem dla osób zaangażowanych w Apostolat. W niedzielę o 7.30 zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca na zmianę Tajemnic z ks. Biskupem. O godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci      z rodzicami, dzieci I Komunijne, Schole i Ministrantów. O godz. 12.30 Ks. Biskup odprawi Sumę Odpustową i udzieli Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież i ich rodziny   do modlitwy za nich i za Parafię. O godz. 15.00 w Święto Miłosierdzia Bożego to szczególny czas czci Bożego Miłosierdzia – zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i błogosławieństwo. Zakończenie Wizytacji na Mszy św. o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie ks. Biskupa Pawła jak i naszą Parafię, by Bóg zesłał na nas wszystkich łaski swego Miłosierdzia. Program wizytacji wywieszony jest w gablotach.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – po Mszach św. organizowana jest w diecezji zbiórka do puszek na działalność Caritas.
 10. Najbliższy Kurs Przedmałżeński rozpocznie  się w przyszłą niedzielę 7 kwietnia o godz. 18.30 w parafii  pw. św. Maksymiliana M. Kolbe w Głogowie.
 1. Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie Świętych Dni Triduum Paschalnego. Uwielbiamy w ten sposób odkupieńczą Miłość Bożą względem  grzesznego świata. Dziękujemy ks. Piotrowi i współpracownikom za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz kwiatów. Dziękujemy obsłudze zakrystii, służbie liturgicznej, muzycznej, Chórowi Laudate Dominum za zaangażowanie, abyśmy mogli przeżywać godnie Święta Paschy Pana. Bóg zapłać!
 1. Wszystkim życzymy Wesołego Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!
 2. Odeszli do wieczności: +Aleksander Kowalski; +Maria Wróblewska. Wieczny odpoczynek.