Wielkanoc

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK B  04.04.2021 

 

 1. Dzisiaj w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć wszystkim naszym Parafianom najlepsze życzenia. Prosimy Pana by moc Jego Zmartwychwstania dotarła do każdego serca ludzkiego dając nadzieję i nowe życie w Chrystusie. Wesołego Alleluja!
 2. Wielkanoc świętujemy 8 dni, a kończymy ją Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy już by za tydzień przyjmować łaski odpustowe, które są owocem prośby o odpuszczenie kar za grzechy. Każdego dnia o godz. 15.00 odprawiana będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 3. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego.
 4. Od wtorku Msze św. poranne odprawiane będą o godz. 7.00.
 5. W czwartek zapraszamy na spotkanie modlitewne od godz. 17.15 Apostolat Maryjny oraz „Niewolników Maryi” w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Najbliższy piątek przypada w Oktawie Wielkanocy, dlatego tego dnia nie obowiązuje post.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – po Mszach św. organizowana jest w diecezji zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 8. W sobotę o godz. 15.00 odprawiona będzie ostatnia część Nowenny do Miłosierdzia Bożego, a po niej zapraszamy na katechezę o Bożym Miłosierdziu i błogosławieństwo Relikwiami św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II.
 9. Niedziela Miłosierdzia Bożego: Uroczystość Odpustowa w Parafii. Na każdej Mszy św. można uzyskać łaskę odpustu związaną z Patronatem Parafii. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia Boga.
 10.  Zachęcamy do wzięcia ze sobą prasy katolickiej. Przy figurze św. Józefa dostępne  są materiały o tym Świętym.  
 11.  Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie Świętych Dni Triduum Paschalnego wg możliwości jak również za wsparcie naszej Parafii złożone w minionym tygodniu.      
 1. Wszystkim życzymy Wesołego Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

 

 1. W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszła do wieczności: +Dorota Niwczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A Światłość… Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym. Amen.