Wniebowstąpienie Pańskie B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE B, 12.5.2024

 

 

  1. Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci z naszej Parafii przystępują pierwszy raz do Komunii św. Prośmy Boga o otwarte serca rodziców i dzieci, aby mogły zachować ten dar łaski aż po życie wieczne.
  2. Od poniedziałku do środy dzieci przeżywać będą Biały Tydzień. Zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.30 dzieci z SP 14; we wtorek – dzieci z SP 3, klasy 3A, 3B, 3C; a w środę – dzieci z SP 3, klasy 3D i 3E.
  3. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, po nabożeństwie majowym o godz. 17.30.
  4. Zapraszamy w poniedziałek o godz. 20.30 na Różaniec Fatimski i Procesję z Figurą Matki Bożej. 13 maja to początek objawień Matki Bożej w Fatimie  w roku 1917. Prosimy przybyć ze świecami na procesję.
  5. W czwartek przeżywać będziemy święto Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy od godz. 17.00 na Nabożeństwo ku jego czci oraz na Mszę św.  o godz. 18.00 z poświęceniem obrazu ufundowanego przez Parafian do powstającej Kaplicy Patrona Polski. Uroczystości przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof Białasik, Ordynariusz diecezji Oruro w Boliwii.
  6. Tydzień w liturgii: poniedziałek – NMP Fatimskiej; wtorek – św. Macieja Apostoła, święto; czwartek – św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, święto;
  7. Dziękujemy za ofiary składane na Parafię i wspieranie projektu Kaplicy Patrona Polski.
  8. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia i pokoju serca.