Wniebowstąpienie Pańskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie,  ROK B,  16.05.2021

  1. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. i Biały Tydzień prawie 150 dzieci. To wielka radość dla rodzin i Kościoła. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym osobom, którym na sercu jest stworzenie przyjaźni z Jezusem w życiu dziecka. Bóg zapłać także za dar 7050 tys. zł. które złożyli rodzice na potrzeby naszej Parafii. Zostaną one przeznaczone na wykonanie kraty do kaplicy Adoracji.
  2. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Relikwie Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. To wielka łaska bowiem On sam mówił, że wiele łask przygotował mu Bóg dla swojej Ojczyzny i Rodaków, jeśli tylko będą mieli wiarę by prosić. Niech każdy nawiąże osobisty dialog z tym Świętym Patronem. Zapraszamy o godz. 16.00 na Modlitwę Uwielbienia Boga przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i świadectwo. Przed Uwielbieniem zostaną poświęcone: woda, sól i olej. Dzisiaj nabożeństwo majowe będzie częścią modlitwy Uwielbienia.
  3. Trwa Nowenna do Ducha Świętego w tygodniu o godz. 17.15 podczas Nabożeństwa Majowego.
  4. Projekt kraty do Kaplicy Adoracji jest w trakcie konsultacji. Dziękujemy za opinie i sugestie. Koszt inwestycji to 70 000 PLN. Ofiarodawcy mogę kontaktować się osobiście.
  5. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie po pożarze. Za każdy dar materialny i duchowy, składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.
  6. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nawiedzą naszą Parafię Relikwie pierwszego powołanego Apostoła Jezusa, św. Andrzeja Apostoła. To niezwykła łaska. Relikwie tego Apostoła przechowywane są w niewielu miejscach na świecie min. w Konstantynopolu, Patras, Amalfi, Rzymie, Edynburgu, Moskwie, Warszawie i w Austrii. Wstawiennictwa tego Apostoła przyzywa się we wszelkich sprawach małżeńskich i powołań. To on przyprowadził do Jezusa swojego brata Piotra, na „którym” Jezus zbudował swój Kościół. Zapraszamy by otworzyć serce na obecność tak wielkiego orędownika i świętego. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę o godz. 22.00 do 24.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu ze św. Andrzejem Apostołem, uwielbieniem i osobistym błogosławieństwem Relikwiami Apostoła. O północy wzywać będziemy słowami Hymnu – darów Ducha Świętego. W niedzielę natomiast relikwie obecne będą cały dzień na Mszach św., a o godz. 16.00 rozpocznie się Uwielbienie Boga ze św. Andrzejem Apostołem.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i modlitwę przez wstawiennictwo pierwszego powołanego przez Jezusa ucznia. To może być wielki moment w życiu na drodze rozpoznawania swojego powołania życiowego.
  8.  Dziękujemy za troskę o naszą Parafię wyrażaną modlitwą i składanymi ofiarami.
  9.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej Parafii +Krzysztof Strzelecki, +Jerzy Igiel.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  10.  Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.