XIX Niedziela C

Ogłoszenia duszpasterskie XIX NIEDZIALA ZWYKŁA

 

 1. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na miesięczną modlitwę Uwielbienia Boga.
 2. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 3. W czwartek wieczorna Msza św. Niewolników Maryi. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej nauki chrzcielne.
 5. Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie
 6. kan. Adrian Put otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze w sobotę 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Polecajmy biskupa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów świętych i posługując w miłości owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji.
 7. 15 sierpnia w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: „Aby wszyscy byli jedno”. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.
 8. Organizowana jest Pielgrzymka do Lichenia w dniu 27 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00 z przystanku Komunikacji Miejskiej ul. Kazimierza Sprawiedliwego. Powrót około godz. 20.00. Wpłata 80,- zł. przy zapisie w zakrystii lub telefonicznie /665 020 458 lub 665 114 449/.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz remontu organów, posiadamy obecnie 11 600 PLN z 35 000 potrzebnych środków. Dziękujemy także za ofiary składane na rzecz naszej Parafii w formie przelewu bankowego z dopiskiem „Nasza świątynia”, bądź składane na tacę. Bóg zapłać.
 10. Święci tego tygodnia: w poniedziałek: św. Dominik, prezbitera.; wtorek: św. Teresy Benedykty od Krzyż, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, środa: św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, czwartek: św. Klary, dziewicy.
 11. Życzymy wszystkim dobrego i błogosławionego tygodnia odpoczynku i pracy.
 12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Zenon Wesołowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj mu świeci.