Zesłanie Ducha Świętego A

OGŁOSZENIA – ZESŁANIE  DUCHA  ŚWIĘTEGO  A,  28.05.2023

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Jest to także Misyjny Dzień Chorych, którego Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Prosimy, aby każdy cierpiący w jakikolwiek sposób ofiarował ten krzyż w intencji misjonarzy.
 2. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego gościmy Chór Muzyki Sakralnej z Tarnopola. Dziękując za  tę posługę, życzymy Bożych natchnień w życiu i pracy.  
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 odwiedzą naszą Parafię kapłani wyświęceni w roku 1989, roku powstania naszej Parafii. Odprawiana Eucharystia będzie dziękczynieniem za dar kapłaństwa przez który Bóg otwiera kanały swojej łaski w naszym życiu. Po Mszy św. kapłani Jubilaci odmówią w Kaplicy Adoracji Różaniec dziękując Bogu przez Maryję za wszelkie dary Jego Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w salce parafialnej osoby pragnące zaangażować się w przygotowanie rekolekcji „Seminarium Wiary”, które odbędą się od 29 czerwca do 1 lipca w naszej Parafii. Zapraszamy katechetów, panów z Ruchów męskich oraz osoby chętne do pracy apostolskiej.
 5. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
 6. W I piątek-sobotę miesiąca zapraszamy o godz. 20.00 na Wigilię Zadośćuczynienia. To niezwykle ważna realizacja próśb Jezusa i Maryi, by modlić się i pokutować za grzechy, aby móc żyć w pokoju.
 7. Odwiedziny chorych odbędą się wg planu ustalonego z kapłanami odwiedzającymi.
 8. Zapraszamy mężczyzn na „Męski Różaniec ulicami Głogowa„, który odbędzie się w sobotę. Rozpoczęcie o godz.10:15 na dziedzińcu Kościoła Bożego Ciała.
 9. W sobotę dzieci I Komunijne z SP 3 udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną po I Komunii św. do Sanktuarium Eucharystycznego w Legnicy i Maryjnego w Grodowcu.
 10. W sobotę 3 czerwca o godz. 19.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w naszej Parafii. Kurs trwać będzie codziennie do środy 7 czerwca.
 11. Tydzień w Liturgii: w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; w Środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w Czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w Piątek rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. w 1997 roku; w przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 12. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 zostanie zainstalowana pierwsza Chorągiew Świeckiego Zakonu Rycerskiego im. św. Jana Pawła II. W ten sposób Zakon Rycerski rozpocznie działalność w naszej diecezji.
 13. W przyszłą niedzielę 4 czerwca, zapraszamy na Mszę św. w intencji miasta Głogów i jego mieszkańców w ruinach kościoła św. Mikołaja o godz. 12.30.
 14.  W przyszłą niedzielę w kościołach w Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dalszej budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 15. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w przygotowaniu młodzieży do Sakramentu Bierzmowania za ich udział i wkład w to dzieło. Młodzieży życzymy pielęgnowania tego daru, aż po życie wieczne. Tego dnia ks. Bp Paweł Socha poświęcił zasłonę Ołtarza Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Chrystusem w Adoracji każdego dnia. On ma słowa Życia Wiecznego.
 16. Trwają zapisy na 3-dniowe „Seminarium Wiary” w dniach od 29 czerwca do 1 lipca. Spotkanie poprowadzi Papieski Misjonarz Miłosierdzia Ojciec James Manjackal. Z tyłu kościoła wyłożone są folderki informacyjne z programem.
 17.  W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca 2023 procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami naszej Parafii: I Ołtarz: Plac św. Faustyny – dalej ulicą Konrada I do skrzyżowania z ulicą Probusa (2 Ołtarz) – następnie ulicą Konrada I do ulicy Henryka V Żelaznego, gdzie przy skrzyżowaniu z ulicą Księżnej Mechtyldy (3 Ołtarz) – następnie dalej ulicą Henryka V Żelaznego do skrzyżowania z ulicą Książąt Oleśnickich (4 Ołtarz i zakończenie procesji).
 18. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Neokatechumenat; II – Szafarze Eucharystii; III – Grupa Królowej Pokoju; IV – Mieszkańcy okolicy i Katecheci pod kierunkiem Pani Donaty.
 19.  Parafia św. Maksymiliana w Głogowie zaprasza w dniach 24-25 czerwca na pielgrzymkę do Częstochowy, Trzebnicy i Sanktuarium Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Zapisy w Parafii św. Maksymiliana Kolbe.
 20. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na tacę lub jak przelew bankowy „Nasza Świątynia.”
 21.  Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.
 22.  Odeszli do wieczności: +Klaudia Suszek; +Władysław Juchimiuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość wiekuista niechaj im świeci.