Zesłanie Ducha Świętego C

OGŁOSZENIA –  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK C  05.06.2022

 

 1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Prosimy chorych i cierpiących o ofiarowanie modlitwy           w intencji misjonarzy.
 3. Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczyna się „Kurs przedmałżeński, który  potrwa do czwartku 9 czerwca. Spotkania odbywać się będą po Mszy św. wieczornej w kościele.
 4. Po Mszach św. w dniu dzisiejszym odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.
 5. W poniedziałek Wspólnota dzieła Intronizacji NSPJ zaprasza na Mszę św. i adoracje          o godz. 15:00. Natomiast w przyszłą niedzielę Wspólnota dzieła Intronizacji NSPJ przeżywać będzie 13 rocznicę powstania. O godzinie 14:45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz.15:00 Msza św. podczas, której członkowie wspólnoty odnowią swoje przyrzeczenia.
 6. W środę Msza św. wieczorna jest w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, a czwartek w intencji czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz KUL i Instytutu Filozoficzno-teologicznego w Zielonej Górze.
 8. Święci tygodnia: w poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; w środę św. Jadwigi Królowej; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,  a w sobotę św. Barnaby, Apostoła.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w niedzielę 12.06 o godz. 16:00.
 10. W uroczystość Bożego Ciała Msza św. z procesją odprawiona będzie o godz. 9.30. Procesja odbędzie się przy kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy kaplicy Matki Bożej – grupy Różańcowe i Apostolat Maryjny; przy figurze św. Wojciecha – grupa Niewolników Maryi i św. Józefa; a przy figurze św. S. Faustyny – grupy Neokatechumenalne.
 11. Organizowany jest wyjazd na uroczystość odpustową Matki Bożej w Rokitnie w sobotę dnia 18 czerwca; wyjazd o godz. 7.00, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej oraz na rzecz remontu i konserwacji dachu. Bóg zapłać.
 13. Odeszli do wieczności: +Henryka Florczyk; +Genowefa Nowak. Wieczny odpoczynek…