Zesłanie Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Zesłanie Ducha Świętego, ROK B, 23.05.2021

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy.
2. Zapraszamy o godz. 16.00 na modlitwę ze św. Andrzejem Apostołem o dary Ducha Świętego. Nabożeństwo majowe będzie częścią modlitwy uwielbienia.
3. Dzień dzisiejszy to także Dzień Misyjny Chorych z patronką św. Teresą od Dzieciątka Jezus. Pamiętajmy o ofiarowaniu swoich modlitw i trudności w intencji misji.
4. Prośmy św. Andrzeja Apostoła, pierwszego ucznia Jezusa, obecnego wśród nas w swoich Relikwiach w intencji misji na całym świecie, aby ludzie odnajdowali drogę do Jezusa, także przez moje działania. Św. Apostoł Andrzej jest patronem rodzin i wszelkich spraw małżeńskich, a także drogi odkrywania powołania życiowego. Dziękujemy grupie misyjnej z Austrii za trud przybycia do naszej wspólnoty, modlitwę i obecność Pierwszego Powołanego Ucznia Jezusa pośród nas w dniu wylania Ducha Świętego na Kościół.
5. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
6. We wtorek Wspólnota Medjugorska Królowej Pokoju zaprasza na Nabożeństwo do Królowej Pokoju o godz. 18 Msza Św., następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Czciciele Przenajdroższej Krwi Chrystusa zapraszają tego dnia na Mszę Świętą w intencji ks. Proboszcza z okazji Jubileuszu święceń kapłańskich o godz. 18.00.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
10. Dziękujemy pierwszym ofiarodawcom za wsparcie projektu „Krata” do kaplicy Adoracji.
11. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
12. W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej Parafii: +Teresa Jasnowska; +Zenon Michałek; +Roman Adamski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A Światłość wiekuista…

Proboszcz